Proč jíst jahody? Prospívají našemu zdraví

Existuje mnoho druhů ovoce, které se vyplatí konzumovat. Ovoce totiž obsahuje celou řadu minerálních látek a vitaminů, které jsou pro správné fungování organismu opravdu nepostradatelné. Jahody se řadí k těm druhům ovoce, bez nichž to opravdu nejde. A nyní je jejich sezona, proto proč je nekonzumovat?

Jahody nejsou jen skvělým ovocem, které je zároveň chutné. Také je to ovoce, které prospívá našemu zdraví. Pokud si jahody na své zahrádce taky pěstujete, určitě se ptáte, jak moc budou vašemu zdraví prospívat. A pro odpověď si nemusíte chodit daleko.

Jahody jsou prevencí proti onemocnění

Věděli jste, že jahody jsou skvělou prevencí proti různým typům onemocnění? V jahodách se skrývá opravdu velké množství antioxidantů, které pomáhají chránit buňky lidského těla. Právě antioxidanty předchází vzniku různých onemocnění.

Jahody jako zdroj vitaminu C

Jahody jsou mimo jiné také skvělým zdrojem vitaminu C. Vitamin C se opravdu nenachází jen v citrusech, ale také v již zmiňovaných jahodách. Dokonce mnozí odborníci tvrdí, že v jahodách je více vitaminu C než například v pomerančích. Jahody vám tedy mohou také zlepšit a upevnit imunitní systém.

Jahody jako spalovač tuků

Před létem se mnozí lidé snaží spálit nadbytečné tuky. Pomoct jim k tomu mohou jahody, které jsou skvělým spalovačem tuků. Obsahují takzvané antokyany, které podporují spalování hlavně uloženého tuku, jehož se jinak těžce zbavujeme. V jahodách se navíc ukrývá i sloučenina dusíku, která podporuje správný krevní oběh v těle.

Jahody pro mozek

Věděli jste, že jahody také podporují mozkovou činnost? To ostatně obecně platí o všech červených plodech. Stejně jako jahody jsou i maliny plné jódu a fotochemikálií, které přispívají k omlazení funkce centrálního nervového systému. Jahody (a také všechny ostatní červené plody) se tak právem nazývají „inteligentní potraviny“.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT