Příznaky, které upozorňují na cukrovku

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín GirlWorld.cz na hlavní stránku seznam.cz
Příznaky, které upozorňují na cukrovku(zdroj pixabay.com)

Člověka může trápit opravdu jakékoli onemocnění. Mnozí lidé si myslí, že to nejhorší, co je může postihnout, je obyčejná rýma, ale daleko horší je například cukrovka, o které ti, kteří ji mají, tvrdí, že se s ní plně nežije, ale vlastně ani úplně neumírá. Život na hraně – i tak lze cukrovku charakterizovat, i když pochopení tohoto slovního spojení je možné vysvětlit si mnohými způsoby. Lidé se s cukrovkou pokaždé nerodí, někteří ji dostávají v průběhu života. Proto je třeba vědět, jaké jsou její příznaky

Pokud jste se s cukrovkou setkali, víte, že je to nemoc z přemíry konzumace sladkého. Existuje cukrovka několika typů. V každém případě se tato nemoc začíná rozvíjet postupně, je poměrně nenápadná a člověk ji opravdu jenom stěží zaregistruje. Pokud však víte, jaké jsou její příznaky, rozpoznáte ji opravdu snadno.


Paradentóza

Prvním příznakem je takzvaná paradentóza. Podle lékařů a odborníků není spojení mezi zmiňovaným onemocněním a také dásněmi nic nového. Pokud dostanete zánět dásní, který je důsledkem vzniku paradentózy, je zde také velká pravděpodobnost, že máte cukrovku nebo že se u vás cukrovka rozvíjí.

Poškození zraku a sluchu

Poškození nebo také úplná ztráta sluchu a zraku – i to patří k základním symptomům cukrovky jako takové. Zvýšená hladina cukru v krvi dokáže poškodit sítnici, také může způsobit i kolísání množství kapaliny kolem bulvy oka. Při léčení curkovky se může zrak i sluch opět navrátit a dostat do normálu, pakliže ale není cukrovka léčena, pak může být poškození nebo ztráta zraku a sluchu bohužel trvalé.

Zvýšená potřeba spánku

Pokud se cítíte neustále unavení, pokud chcete neustále spát, pak pravděpodobně i u vás nastupuje cukrovka. Curkovka tělo vyčerpává, tělo pak potřebuje neustále spát. S tímto mohou souviset také deprese nebo takzvaná spánková apnoe. I s těmito příznaky raději co nejrychleji zamiřte k lékaři, aby vám prozradil, co se to s vámi děje.

Autor: Lenka S.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín GirlWorld.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat