Příznaky, které upozorňují na cukrovku

Člověka může trápit opravdu jakékoli onemocnění. Mnozí lidé si myslí, že to nejhorší, co je může postihnout, je obyčejná rýma, ale daleko horší je například cukrovka, o které ti, kteří ji mají, tvrdí, že se s ní plně nežije, ale vlastně ani úplně neumírá. Život na hraně – i tak lze cukrovku charakterizovat, i když pochopení tohoto slovního spojení je možné vysvětlit si mnohými způsoby. Lidé se s cukrovkou pokaždé nerodí, někteří ji dostávají v průběhu života. Proto je třeba vědět, jaké jsou její příznaky

Pokud jste se s cukrovkou setkali, víte, že je to nemoc z přemíry konzumace sladkého. Existuje cukrovka několika typů. V každém případě se tato nemoc začíná rozvíjet postupně, je poměrně nenápadná a člověk ji opravdu jenom stěží zaregistruje. Pokud však víte, jaké jsou její příznaky, rozpoznáte ji opravdu snadno.

Paradentóza

Prvním příznakem je takzvaná paradentóza. Podle lékařů a odborníků není spojení mezi zmiňovaným onemocněním a také dásněmi nic nového. Pokud dostanete zánět dásní, který je důsledkem vzniku paradentózy, je zde také velká pravděpodobnost, že máte cukrovku nebo že se u vás cukrovka rozvíjí.

Poškození zraku a sluchu

Poškození nebo také úplná ztráta sluchu a zraku – i to patří k základním symptomům cukrovky jako takové. Zvýšená hladina cukru v krvi dokáže poškodit sítnici, také může způsobit i kolísání množství kapaliny kolem bulvy oka. Při léčení curkovky se může zrak i sluch opět navrátit a dostat do normálu, pakliže ale není cukrovka léčena, pak může být poškození nebo ztráta zraku a sluchu bohužel trvalé.

Zvýšená potřeba spánku

Pokud se cítíte neustále unavení, pokud chcete neustále spát, pak pravděpodobně i u vás nastupuje cukrovka. Curkovka tělo vyčerpává, tělo pak potřebuje neustále spát. S tímto mohou souviset také deprese nebo takzvaná spánková apnoe. I s těmito příznaky raději co nejrychleji zamiřte k lékaři, aby vám prozradil, co se to s vámi děje.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT