Přesvědč se, zda používáš do města nebo na sport ty správné tenisky

Zima je ideální čas začít opět cvičit a zpevnit tak své tělo před nadcházejícím létem, abys vypadala skvěle. Sportů, co můžeš v zimě dělat, je mnoho. Někdo upřednostňuje posilování, jiný běh. Měla by ses však zamyslet nad teniskami, které používáš. Je jich hodně druhů – a každé se hodí na něco jiného.

Běžecké boty

Ano, jak už název sám napovídá, tyto tenisky jsou nejlepší na běhání. Měla by sis opravdu na tento sport vybírat obuv k tomu určenou, protože jsou odpružené, a díky tomu tvé tělo tolik necítí nárazy o chodník. Měly by být též zúžené v oblasti prstů. Tenisky na běhání si vyčleň opravdu jen na tuto aktivitu. Až půjdeš se svým psem na procházku, raději využij vycházkové tenisky, aby sis neničila ty na sport, protože bývají zpravidla dražší.

Tréninková obuv

Pokud miluješ cvičení se závažím, jako jsou různé posilovací stroje nebo cvičební míč, využij raději tenisky určené na trénink. Návrháři je upravili tak, aby podpořily boční pohyb, a dobře ti nohu podepřou hlavně v oblasti kotníku a paty. S těmito teniskami se ti budou dobře dělat i dřepy a mrtvé tahy. Tato obuv by se měla jmenovat „vše v jednom“, protože je opravdu mnohoúčelová a budeš ji využívat skoro každý den.

Tenisové boty

Tenisové boty vypadají podobně jako univerzální, ale měla bys je používat opravdu jen na tenisovém kurtě. Na rozdíl od klasických tenisek jsou totiž více ploché a mají speciální podešev. Tento drobný detail ti umožní ten nejlepší zážitek ze hry, a to na všech površích kurtu. Tenisky určené pro tuto hru jsou také konstruovány pro pohyb ze strany na stranu, proto nejsou vůbec vhodné například pro klasický běh.

Atletické boty

Atletická obuv je v podstatě skoro to samé, jako boty běžecké. Až na to, že mají hroty, které zlepšují pohyb na trati. Hroty ti pomohou odrazit se a velmi rychle zvyšovat rychlost ve sprintech i jiných závodech. Jsou však stejně, jako u běžecké boty, vepředu u prstů užší. U tohoto typu platí to samé, jako u všech ostatních tenisek. Měla bys je používat opravdu jen na trať a nikde jinde. Opět platí, že tak prodloužíš jejich životnost.

Tenisky do města

Tohle budou bezesporu tvoje nejoblíbenější tenisky. Bývají stylové a mezi nejlepší firmy, které vyrábějí tento styl obuvi, jsou především Vans, Converse a Air Force 1. Tyto boty se však v žádném případě nehodí na žádný druh sportu, ani na výlet do přírody. Jsou určené pouze pro městské ulice. Kdybys je použila například na běh, brzy by tě bolely nohy a s největší pravděpodobností bys získala i nějaký ten puchýř.

Kvalitní tenisky nejsou levnou záležitostí, ale rozhodně se do nich vyplatí investovat. Hlavně tvé nohy to ocení, protože je nebudeš tolik zatěžovat.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu