Preppy styl…. Móda nejen do školy po vzoru amerických universit

Preppy styl vznikl v padesátých letech minulého století na severovýchodě USA a odkazoval na universitní oblečení studentů takzvané „břečťanové ligy“, kteří pocházeli z vyšších sociálních vrstev. Jejich styl odpovídal skutečné sportovní eleganci. Důraz je kladen na uhlazený a prudce elegantní styl. Studenti prestižních škol se díky němu chtěli odlišit od ostatních. A to se zaručeně povede i tobě, když se v preppy stylu oblékneš.

Sako jako základ

Pokud se budeš chtít obléci v preppy stylu, nesmí ti rozhodně chybět sako a pořádná zásoba košil. Zásady tohoto stylu jsou jednoduché. Oblečení musí být ležérní, jednoduché a hlavně stylové. K saku a košili můžeš klidně obléknout džíny nebo džínové kraťasy či delší sukni. Na nohy nazuj polobotky na šněrování. U preppy stylu nenajdeš vyzývavé kousky. Přeci jen šlo o oblečení pro slušňáky a ti přece nenosí krátké sukně nebo šaty. Pokud máš ráda šaty, oblékni je v délce pod kolena a zvýrazni v nich svůj pas. Přes rameno nezapomeň přehodit lehký svetřík, aby ti nebyla zima.

Trička jedině s límečkem

Stálicí preppy stylu jsou i trička s límečkem. A nepatří jen do šatníku kluků. Trika s límečkem sluší i holkám. Zastánci tohoto stylu si nepotrpí na výrazné doplňky, nahradit si to můžeš alespoň výraznou barvou trička. Vyzkoušej třeba fialovou, modrou, červenou nebo žlutou. Celkově v tomto stylu nemusíš hledat žádné složitosti, čím jednodušší tvůj outfit bude, tím lépe. Preppy styl se nevyhýbá barvám, jen divokým barevným kombinacím. Výraznou barvu v outfitu tak vždy zvol jen jednu.

Puntíky i culíky

U preppy stylu je důležité nevypadat tak, že jsi nad svým outfitem strávila dlouhé hodiny. Ozvláštnit své oblečení můžeš třeba puntíkovanou košilí, jednoduchými kalhotami a balerínami nebo bílými teniskami bez potisku. Puntíky vypadají roztomile a slušně. A to přesně potřebuješ. Pokud to umíš, vlasy si zapleť do dvou copánků, dodá to celému outfitu ten správný holčičí šmrnc.

Oblékej se jako elita a ukaž holkám ve škole, že módně a hezky se můžeš obléci i s jednoduchou kombinací.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT