Pozvi kamarádky na návštěvu a udělejte si holčičí den tak trochu jinak, než jste zvyklé

Léto je tady – a s ním začínají prázdniny. Určitě se těšíš na to, jak se svými kamarády půjdeš k vodě a užiješ si tepla a sluníčka. Ale co dělat, když bude pršet? Pozvi své kamarádky k sobě domů a udělejte si holčičí den. Jenže tentokrát tak trochu jinak. Vyrobte si cool ozdoby do pokoje. Budete se u toho dobře bavit.

Malované květináče

Jsi milovnice rostlin, ale tvé obyčejné květináče v pokoji se ti už dávno nelíbí? S kamarádkami je předělejte. Bude ti k tomu stačit pouze štětec a akrylové barvy. Rázem můžeš proměnit nevzhledný květináč v něco originálního. Namaluj ho například tak, aby vypadal jak meloun, nebo na něm vytvoř duhu. Podívej se na internet, tam najdeš spoustu inspirace, jak by mohly vypadat tvé nové obaly na kytky.

Pusť do pokoje trochu romantiky

Večer bývá tvůj pokoj tmavý a chybí mu romantická světla? Změň to. Bude ti na to stačit:

  • obyčejná zavařovací sklenice,
  • vánoční světýlka na tužkové baterky,
  • lepidlo a štětec,
  • třpytky ve tvé oblíbené barvě.

Zavařovací sklenici z venkovní strany potři lepidlem a lehce posyp třpytkami. Vánoční světýlka vlož do sklenice a rozsviť je. Vytvoříš si tak originální romantickou svítilnu.

Vsaď na zelenou

Chceš do svého pokoje přidat další barvu? Vsaď na zelenou. Je to barva léta a ve tvém pokoji se bude krásně vyjímat. Vytvoř si dokonalý papírový věnec. Postačí ti k tomu buď obyčejný zelený papír, nebo krepový papír, ze kterého vystřihneš malé lístky. Potom si vystřihni z kartonu kolo. Jeho šířka by měla být alespoň 3 centimetry a celý ho polep zelenými lístky. Tento letní věnec bude opravdu krásně vypadat ve tvém pokoji.

S kamarádkami si můžeš vyrobit cokoli, co tě napadne a zpříjemnit si tak deštivé odpoledne. Má to hned dvě výhody. Budeš trávit čas s těmi, které máš ráda, a ještě si vytvoříš krásné dekorace do tvého pokoje.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT