Pomoc, zamilovala jsem se do svého učitele… Co teď?

Srdce mladých slečen je otevřené a není tak těžké se zamilovat do svého učitele. Zvláště pokud je mladý, krásný a tak strašně úžasný. Jenže je nad slunce jasné, že to nevyvolá nikdy nic moc dobrého. Ovšem jsou i případy, kdy to nakonec dopadlo dobře. Ale na to se raději nespoléhej.

Když z toho ještě nemáš rozum

Láska na základní škole je tou první, kterou prožíváš. Je úplně normální, že nemůžeš spát kvůli pohlednému spolužákovi, klukovi od sousedů nebo kamarádovi ze školky. Jasně, normální je i to, že se zhlédneš ve svém učiteli, který toho tolik ví a vidíš ho pořád. Jenže to je stejné, jako když se zakoukáš do toho dokonalého herce z oblíbeného filmu. Láska platonická, kdy se ti podlamují kolena, jen co na něj pomyslíš, přitom to nikdy nemůže vést k opravdovému citu. Vždyť na základní škole jsi ještě dítě, nemáš občanku a tvůj učitel by nebyl úplně morální, když by si s tebou něco začal.

Anketa: Taky jsi už byla někdy zamilovaná do svého učitele?
Celkem hlasů: 313

Co ale dělat? Ve své hlavě a ve svých představách si můžeš nosit, co chceš, ale tvůj běžný život to nesmí ovlivnit. Pokud se přesto nedokážeš soustředit, v hodinách si představuješ, jaké by to bylo, kdyby tě pohladil a něžně k tobě promluvil a zbytek z hlavy úplně vypouštíš, je to špatně. V takové chvíli raději popřemýšlej nad změnou školy nebo se rychle odmiluj a vyhlédni si realistický objekt ve tvém okolí. Ať co nejrychleji zapomeneš. Ušetříš si spoustu problémů i velké zklamání.

Na střední škole je to horší

Pokud se zakoukáš do svého učitele na střední škole, pravděpodobně vás ani nedělí takový věkový rozdíl a ty už máš občanku a jsi téměř dospělá, je situace horší. Pokud si tvé náklonnosti učitel všimne a ani ty mu nejsi lhostejná, může se stát, že city k tobě opětuje. Záleží na jeho povaze i charakteru. I učitelé jsou jen lidi a nejeden podobný příběh skončil nakonec svatbou. Jenže to se stává skutečně jen někdy.

Takže nespoléhej na to, že když už s tebou něco může mít, dopadne to dobře. Dokážeš si představit, že se takový vztah provalí? Co tě čeká? Jasně nenávistné odezvy okolí, že to děláš jen kvůli známkám a on je úchyl. To bys určitě nechtěla. Své city se pokus co nejvíce utajit a žij svůj život. Možná dostuduješ a najdete si cestu k sobě později. To už ti pak nikdo nic nemůže vyčítat. I když je láska slepá, je jen na nás, co jí dovolíme.

Vysokoškolský profesor? Proč ne.

Na vysoké škole už se potkávají dva dospělí a rozumní lidé s jistými životními zkušenosti. Tady už jde o normální průběh seznámení. Nikdy nevíš, kde na svého budoucího partnera narazíš. A když on je zrovna učitel, neuděláš s tím nic. Rozhoduje jen to, proč s ním chceš být. Jsou tvé úmysly čisté a je to skutečná láska? Tak proč ne.

Ovšem pokud v učení plaveš a rozhodneš se svou přitažlivost využít k lepšímu prospěchu, dobře neděláš. Taky bys mohla dost tvrdě narazit. Jinak ale není nic moc zvláštního, že studentka začne chodit se svým učitelem na vysoké škole. Tam už nejste tolik na očích, takže je reálné, že se vám podaří vztah utajit do doby než vystuduješ. A pak už vám nic nebrání v tom se odhalit. A možná budete mít ještě moc hezký příběh schovaný pro své děti.

Na lásku k učiteli si dávej pozor a pokus se myslet a používat rozum.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT