Pohraj si s vrstvením svého oblečení. Už ti venku nebude zima a přitom budeš vypadat skvěle

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín GirlWorld.cz na hlavní stránku seznam.cz
vrstvení oblečení (zdroj foto: shoppye.com)

Obléknout se do chladného zimního počasí nemusí nutně znamenat, že na sebe navlékneš všechno, co ti přijde pod ruku, jen aby ti konečně bylo teplo. Nemusíš vypadat jako neforemná krabice a přitom ti může být krásně teploučko. A jak to udělat? Celé kouzlo je ve správném vrstvení oblečení.


Vyhraj si s módou

Chladné podzimní i zimní počasí je pro vrstvení oblečení jako stvořené. A je to vlastně dobře, protože když si pohraješ s detaily, střihy oblečení i materiály můžeš vypadat zatraceně dobře. V létě tuto možnost nemáš, tak si ji užívej. K huňatému a teploučkému svetru můžeš klidně obléknout sukni nebo šaty a koženou bundu a budeš za hvězdu. I když ti možná některé materiály vůbec k sobě nejdou, v zimě se to smí a naopak celkový výsledek tě může hodné překvapit.

Správný základ

Obléknout se celá od hlavy až k patě do jednoho stejného materiálu nebo barvy je nuda a moc parády tak nenaděláš. Výsledek bude vždycky efektivnější a mnohem více zábavný, když se oblékneš trošku více rozmanitě a zajímavě. Správný základ vytvoří například kombinace kůže a pleteniny nebo saténu. S těmito kousky nikdy nešlápneš vedle. Máš kožený křivák a šedý rolák? Skvěle! Kombinace těchto dvou svršků tě dokonale zahřeje. Oblékni k nim klidně delší sukni nebo přiléhavé kalhoty a nezapomeň vše doplnit o hezký a výrazný šátek.

Abys zabránila co nejvíce úniku tepla, oblékni pod halenku, košili nebo tričko, košilku z jemného a příjemného materiálu. Pomůže ti ještě více se zahřát a přitom se nebudeš nadměrně potit. Pokud vyrážíš na rande, můžeš obléknout kratší sukni, kterou doplníš o kozačky nad kolena a delší kabát. Do školy nebo do kina s kamarádkou zvol něco méně odvážného. Obyčejné rifle doplněné o přiléhavý top a volný oversized kardigan, který bude po stranách delší nebo bude mít asymetrický střih, ti také skvěle poslouží. Obuj k nim kozačky nebo klidně kotníkové kovbojské boty a kolem krku jako vždy nezapomeň šátek. Teplo ti může unikat odkudkoliv a šátek tě skvěle zaizoluje.

Vyhrnout rukávy

Zajímavý detail vytvoří i ohrnuté rukávy. Takový béžový nebo hnědý kabát ti klidně může být v rukávech trošku delší, pokud si pod něj vezmeš kárované sako v šedivé nebo černobílé kombinaci. Můžeš také volnější rukávy kabátu ohrnout a dát na obdiv právě károvaný detail. Vypadá to opravdu moc hezky. Stejně tak se neboj ohrnout kalhoty a ukázat zajímavě laděné teplé ponožky. S vlněnými doplňky ti bude vždycky největší teplo. Pořiď si čepici, rukavice i šálu z vlněného materiálu a nos je klidně ke kůži nebo šusťákové zimní bundě. Při jakémkoli vrstvení ovšem nezapomeň na jednu důležitou zásadu. Nesnaž se kombinovat sportovní oblečení s tím elegantním. Hrát si můžeš s materiály ale ne se styly.

Užij si zimu naplno a odvaž se.

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín GirlWorld.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat