Pij čistou vodu před spaním, pomůže ti zhubnout

Kdykoli spíš, ztratíš asi 0,5 litru vody. Pocení, dýchání nebo chození na záchod uprostřed noci mohou přispět ke ztrátě tekutin. To je důvod, proč je dobré pít vodu před tím, než jdeš spát. Jen se ujisti, že piješ střídmě, protože velké množství vody může způsobit přerušení spánku, zvláště když potřebuješ vstávat a používat koupelnu. Proč bys ještě měla pít vodu před spaním?

Zlepšuje náladu

Možná tě ani nenapadlo, jaké účinky může mít voda na tvou náladu, ale ukázalo se, že už 1,5 % ztracených tekutin může mít za následek úzkost, únavu, potíže se soustředěním, bolesti hlavy, nedostatek motivace nebo změny nálady. Je také důležité mít na paměti, že v době, kdy tvé tělo pociťuje žízeň, mohlo již ztratit až 2 % tělesných tekutin.

Slouží jako noční detoxikace

Pitná voda, ať už teplá nebo studená, je přírodním prostředkem ke zlepšení tvého zdraví, protože podporuje trávení a detoxikuje tělo. Teplá voda zvyšuje váš tvůj oběh, zvyšuje výdej potu a pomáhá tělu rozkládat odpad. Zatímco pocení může vést ke ztrátě tekutiny po celou noc, může také pomoci vašemu tělu zbavit se přebytečných toxinů, čímž během procesu vyčistí tvé buňky. Voda může také zmírnit křeče nebo bolest v žaludku.

Podporuje lepší spánek

Pití vody před spaním může podporovat lepší spánek. Tvoje tělo bude schopné stabilizovat hladinu hormonů i hladinu vitamínů. Může také pomoci uvolnit tvé klouby a svaly. Kromě toho, tím, že piješ studenou vodu před spaním, bude tělo naplněno spoustou energie, kterou můžeš použít na další den, a navíc se budeš cítit odpočatá.

Zabraňuje bolesti hlavy

Jelikož voda tvoří velkou část těla, není divu, že dehydratace může mít za následek bolesti hlavy. Takže zůstat hydratovaná ti může pomoci předcházet bolestem hlavy a snížit frekvenci migrén.

Pomáhá při hubnutí

Někteří to možná nevědí, ale voda je ve skutečnosti přírodní spalovač kalorií. Možná jsi už slyšela, že usrkávání studené vody je skvělý způsob, jak spalovat kalorie, což ti může pomoci zhubnout. Pokud začneš pít vodu před spaním, tvé tělo začne pracovat mimořádně tvrdě, aby se zahřálo, čímž zvýší tvůj metabolismus a spálí přebytečné kalorie.

Pitná voda je také jedním z nejjednodušších způsobů, jak kontrolovat váhu. Funguje to tak, že tělo naplníš tekutinami, abys potlačila chuť k jídlu.

Kolik vody potřebuješ?

Každý je jedinečný, ale denně bys měla vypít osm sklenic vody, což odpovídá dvěma litrům. Naštěstí existuje spousta litrových lahví, které si můžeš koupit, abys mohla sledovat příjem vody.

Pokud máš popraskané rty, tvá moč je páchnoucí nebo tmavá a cítíš se zvlášť vyprahlá – to jsou příznaky, že možná nepiješ dostatek tekutin nebo můžeš být dehydrovaná. Takže určitě zvaž pravidelné pití čisté vody.

Pokud ti samotná voda nechutná, můžeš zkusit přidat limetku nebo citron pro příjemnější chuť. Vitamin C z citronů navíc může pomoci v boji proti infekcím a zlepšit tvůj imunitní systém.

zdroje: socialifestylemag.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu