Oči jsou bránou do duše… Co o tobě prozradí barva tvých očí?

Souvislost mezi barvou očí a povahou potvrdily dokonce i vědecké studie, takže na tom opravdu něco bude. Máš oči hnědé, modré, zelené nebo šedé? Prozradí o tobě mnohé. A víš, že existují jen tmavě hnědé oči, které vypadají jako černé, ale ve skutečnosti černé vlastně nejsou?

Hnědé oči

Hnědá barva očí patří k nejrozšířenějším a nejběžnějším na celém světě. Hnědou barvu očí vídáme v různých odstínech od těch nejsvětlejších až po ty nejtmavší, které už se mohou zdát jako černé. Právě lidi s tmavě hnědýma očima považujeme často za tajemné. Jsou také dost mlčenliví, ve skrytu duše ale také vášniví a optimističtí. Lidé se světle hnědýma očima jsou obvykle dost sebevědomí a tvořiví. Touží po absolutní nezávislosti a dost často je táhnou duchovní věci.

Anketa: Jakou máš barvu očí?
Celkem hlasů: 282

Modré oči

Lidi s modrýma očima považujeme za hodně přitažlivé. Modré oči vyzařují klid a životní energii. Lidé, kteří mají to štěstí a modré oči mají, jsou laskaví, štědří, extrovertní a v životě touží po dlouhodobých a pevných svazcích. Modrookých lidí je na světě poměrně málo. Pokud je v páru jedna osoba s modrýma očima a druhá například s hnědýma nebo zelenýma, dítě se většinou narodí s tou druhou barvou očí.

Být modrooký je výhra. Znamená to, že jsi veselá, upřímná, aktivní i atraktivní. Modroočkové si své pocity často nechávají pro sebe. Mají tendenci si pro sebe a své nejbližší vybojovat vždy to nejlepší. Modroocí bývají citově zranitelní a v případě velkých problémů se často uchylují k drogám, obvykle k alkoholu. Mají odpor k násilí a mají nezkrotnou touhu pomáhat druhým.

Šedé oči

Od osob s šedýma očima můžeme jen těžko očekávat něco konkrétního. Jsou poměrně nepředvídatelní a nikdy nemůžeme u nich s jistotou vědět, jak zareagují. Mohou to být naprostí pohodáři nebo naopak jsou až strašidelně nevyrovnaní a docela labilní. Je pro ně velmi snadné něco slíbit, ale jen málokdy dokážou svému slibu dostát. Okolí je tak už ani nebere příliš vážně. Na druhou stranu jsou to lidé, kteří se narodili pro vztahy. Pokud se někomu otevřou, myslí to smrtelně vážně a dotyčnému dají tolik lásky a oddanosti kolik jen můžou. Lásku berou dost vážně a jsou to romantické duše. Ve vztazích nemají rádi rutiny, chtějí překvapovat a být překvapení. Občas jsou ale vypočítaví a tvrdohlaví.

Zelené oči

Ze zelených očí vyřazuje vášeň a temperament. Zelené oči mají na světě jen dvě procenta populace. Pro lidi se zelenýma očima hrají emoce hlavní roli v životě. Rozum ve většině případů zůstává opodál, rozhodují se raději srdcem a tím co vnitřně cítí. Nositelé zelených očí jsou něžní, spolehliví a trpěliví. Dokážou dát druhému člověku ohromné množství lásky. Ovšem, když lásku nedostanou, také oni zpět umějí být i zlí a nenávistní. Zelené oči také značí, že jde o pořádného žárlivce. Pokud je někdo zklame, mají tendenci k naschválům, a když jim někdo ublíží, jsou pomstychtiví.

Jaké oči máš ty? Našla jsi sebe?

Autor: Katka Procházková

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT