Obyčejná okurka je zázrak na všechno. Proč bys ji měla zařadit do svého jídelníčku?

I taková obyčejná salátová okurka je velmi zdravá a těl prospěšná. Pokud ji budeš jíst každý den, pomůžeš svému tělu hned několikrát. Jestliže si chceš upravit zažívání, chceš se zbavit pár kilogramů navíc nebo chceš mít lepší pleť, začni okurku jíst pravidelně.

Zdravější i krásnější

Víš, že salátová okurka obsahuje velké množství vitamínů jako vitaminy A, B a C. Najde se v ní ale také draslík, vápník, fosfor, železo a hořčík. Z velké části ji tvoří také voda, takže pomáhá tělo ochránit před dehydratací. Když tak budeš jíst salátovou okurku pravidelně, zlepšíš si svůj zrak i imunitu, nervová soustava ti bude mnohem lépe pracovat a budeš mít také pevné a zdravé zuby a kosti. Navíc si konzumací okurky spravíš metabolismus a právě energický metabolismus tě může snáze přivézt k lepší a hubenější postavě.

Anketa: Zkoušela si již pleťovou masku z okurky?
Celkem hlasů: 130

Není snad dokonalejší potraviny, která by se hodila na hubnutí než právě okurka. Díky tomu, že ji z velké části tvoří voda, můžeš si jí dopřát kolik chceš a bez výčitek. Navíc okurka obsahuje také vlákninu a ta je důležitá pro správné zažívání a také zasytí.

Na co pleťové masky, postačí ti okurka

Krásnější a pevnější pleť budeš mít nejen díky tomu, že okurku budeš konzumovat, ale určitě také znáš ten trik s okurkou položenou na tváři. Kolečka okurek se pokládají na unavené a napuchlé oči a slupky z okurek zase na obličej. A víš také proč? Okurky v první řadě výborně zadržují chlad, obsahují zklidňující šťávu a ta je plná vitamínů. Ani ta sebelepší pleťová maska se tak ve výsledku okurce nevyrovná, což je dobrá zpráva, nemyslíš? Okurka umí také zklidnit popálenou pokožku, nasákne totiž do sebe horkost a tím uleví jak od bolesti tak i pomůže tě zbavit otoků.

Okurky také účinně bojují proti bakteriím, hojí dásně a zbaví nepříjemného zápachu z úst. Je to zázrak.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT