Nosit podpatky můžete i bez ukrutné bolesti

Která dívka nebo žena si ráda neobuje krásné boty na podpatku? Čas od času není na škodu koupit si krásný pár botiček na vysokém podpatku. Vždyť podpatky ti vykouzlí tak nádherné a dlouhé nohy. Vyhýbáš se jim, protože se obáváš, že budeš muset celý den trpět? Od teď už ti nic nezabrání si jeden takový pár vysněných bot pořídit.

Bota musí padnout, jako by byla vyrobená tobě na míru

Boty na podpatku si musíš vždy pečlivě vyzkoušet. Musí mít správnou šířku a na noze ti sedět tak akorát. Nejsou povolené žádné rozdíly. Bota zkrátka musí na nohu padnout jako ulitá. Pokud se chystáš teprve učit na podpatku chodit, vybírej si první boty takové, které ti obepnou na pevno patu. Nejlepší to tak bude vyzkoušet například v kotníčkových botách, kozačkách nebo páskových botách, kdy pásky jsou pevné a okolo paty.

Při prvním nákupu se zaměř na podpatky, které budou mít okolo 6 – 10 centimetrů. Chůzi si vyzkoušej doma a to nejlépe na linu. K této podlaze totiž podpatky pěkně přilnou a chůze se ti bude lépe cvičit. Na koberci nebo dřevěných parketách ti to půjde hůř. V botách doma choď co nejdéle to půjde, aby sis dokázala představit, jaké to bude, až v nich budeš chodit venku třeba půl dne.

Kdy se vydat na nákup

Do obchodu se vydej přesně v tu denní dobu, ve kterou máš v plánu své botičky na podpatku obvykle nosit. A to proto, že v průběhu dne noha natéká a mění se. Může být velký rozdíl v tom, když si koupíš boty ráno a nazuješ je až navečer. Nemusely by ti správně padnout a o to hůř by se ti v nich chodilo. Takže se této době skutečně zkus co nejvíce přiblížit.

V obchodě se neboj v botách pořádně projít zkoušej přenášet váhu z jedné nohy na druhou a nech si nákup bot projít hlavou. Není kam spěchat. A do nákupního košíku si rovnou přihoď i gelové vložky do špičky i pod paty. Gelové vložky ti celou chůzi ještě více zpříjemní. Vyhneš se i mozolům a puchýřům, které potrápí ve vteřině tak, že není možné ve vysokých botách vydržet.

Drž tělo ve správné poloze

Je hodně důležité to, jak stojíš na podpatcích, to udělá divy i při samotné chůzi. Obuj si boty na podpatku a narovnej se, jak jen nejvíc to jde. Záda by měla být jako podle pravítka a lopatky stáhni dolů. Tak odlehčíš pánev i své nohy. Tohle je základní postoj, bez kterého se zkrátka neobejdeš, pokud nechceš vypadat směšně.

Čtěte také: Jak udržíš své nehty zdravé a krásné? Je to jednoduché.

Nikdy nekrč kolena a snaž se s napjatými lýtky lehce pohupovat. Při chůzi si představuj, že jdeš po rovné čáře a nohy dávej krásně před sebe. Také se při chůzi soustřeď na prsty u nohou, ty propínej a postupně přenášej váhu ze špiček na bříška chodidel a až potom na paty. Chce to jen cvik, možná se ti to teď zdá složité, ovšem až to všechno nacvičíš, po čase ti to ani nepřijde a jakmile si stoupneš na podpatky, budeš přesně vědět, co dělat.

Užij si své boty na podpatku bez bolesti a trápení. Určitě v nich kamkoliv vyrazíš, zazáříš.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT