Nina (13 let): Máma mi nechtěla dovolit, abych se ostříhala, já ji však neposlechla a teď se mi všichni smějí

Každá dívka chce mít krásné vlasy. Tak tomu bylo také u Niny, která měla krásné hnědé vlasy až po pas, ale toužila mít mikádo. Máma rezolutně odmítla vzít Ninu k holiči, protože jí bylo líto jejích krásných vlasů. Ta však i přes mámin zákaz se ostříhala tajně v koupelně a průšvih byl na světě.

Nina brala své krásné dlouhé vlasy jako zlo

Nina byla ze svých dlouhých vlasů už znechucená. Všichni ji sice říkali, jak je má nádherné, jenže ona si je každou chvíli někde přisedla. Nosit je mohla pouze stažené v copu nebo drdolu, protože pokud je nechala před den rozpuštěné, trávila pak dlouhou dobu jejich rozčesáváním, jak moc se ji kudlily.  Záviděla všem těm holkám, které jen tak pohodily při chůzi hlavou a jejich vlasy se s lehkostí přizpůsobily tomuto pohybu.

Maminka nechtěla o stříhání ani slyšet

Na větu „Parádo, trp.“ Už byla Nina úplně alergická. Slýchávala ji od mámy snad pokaždé, když se jen zmínila o svých vlasech. Čím dál tím častěji snila o tom, jak nosí krátké mikádo a vlasy si jen tak pročechrává prsty. Na internetu hledala všemožné obrázky žen s krátkými vlasy. Věděla, že máma ji nedovolí se ostříhat, ale rozhodla se, že se ji pokusí ještě jednou zeptat.

Po velké hádce se Nina odhodlala k radikálnímu kroku

Rozhovor Niny a její mámy dopadl fiaskem. Nina plakala, třískala dveřmi, ale maminka byla neústupná. Nepomohly ani sliby, že si zlepší známky a bude si pořádně uklízet svůj pokoj. Jejich debata skončila hrobovým tichem u nich doma. Nina u sebe v pokoji vzteky brečela. Nakonec, ještě řádně naštvaná se rozhodla ostříhat se sama, když nemůže k vytouženému holiči.

Ostříhala se tajně v koupelce sama

Tajně, aby si máma nevšimla, se zavřela v koupelně a chvíli na sebe jen tak koukala do zrcadla. Rozmyslela si délku, rozčesala vlasy a pustila se do díla. Nejprve ustřihla jednu stranu a pak druhou. Střih však nevyšel a každá strana byla jiná. Nervózně začala na přeskáčku zkracovat vlasy prvně z jedné strany, pak z druhé a pořád to bylo kostrbaté a škaredé. Až měla vlasy pouze k uším.

Nina začala cítit paniku. Věděla, že teď ji teprve doma čeká peklo, až to máma uvidí.

Ve škole přišlo největší peklo

Doma bylo hodně dusno, ale Nina nebyla vůbec připravená na to, co se bude dít ve škole, až ji uvidí spolužáci. Tolik výsměchu a narážek ještě nikdy nezažila. Spolužáci jí vyčetli, jak mohla ostříhat vlasy, které ji všichni záviděli. Spolužačky se jí přiznaly, že se ji posmívaly kvůli vlasům jen proto, že ony nikdy takové mít nebudou. Nikdy dřív to Nině nedošlo, až teď.  Bylo jí hanba a celý den se jí chtělo plakat.

Věděla, že už nikdy takovou pitomost neudělá. Máma ji nakonec vzala k holiči, ale na vytoužené mikádo už mohla zapomenout. Kadeřník ji ostříhal na krátko. Nina teď lituje, že o své vlasy přišla a čeká, až ji opět narostou. Bohužel bude čekat několik let.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu