Neválej se v létě jen u vody, zbytečně přibereš kila navíc. Začni se hýbat

Konečně začaly tolik vytoužené prázdniny a ty se vidíš jen u vody, jak ležíš na lehátku, nebo na gauči při sledování tvého oblíbeného filmu. Zkus tohle léto pojmout trochu jinak a přidej do svého programu také pohybové aktivity.

Nemusíš přímo sportovat, pokud tě to nebaví. Existují i jiné možnosti, jak protáhnout tělo.

Procházka se psem

Při procházce si pohodlně protáhneš své tělo a uvolníš svaly, nadýcháš se čerstvého vzduchu a vyčistíš si mysl. Pokud nemáš psa, vůbec nevadí. Půjč si ho od souseda nebo kamarádů. Můžeš také zajít do útulku pro opuštěné psy. Tam ti velmi rádi zvířátko půjčí. Neuděláš tak něco jen sama pro sebe, ale potěšíš též pejska, který tráví celý den zavřený v kotci. Pokus se z této aktivity udělat nový zvyk. Uvidíš, že tě to bude bavit.

Tancuj

Udělej přítrž s domácím lenošením. Vstaň z postele a odlož sladkosti, jaké právě jíš, a roztanči celou rodinu. Popadni své sourozence, maminku s tatínkem a začněte doma všichni tančit. Stačí ti k tomu pustit jen přes telefon dobrou taneční písničku a může se pohybově bavit celá rodina. Pokud chcete jít ještě dál, najdi si na YouTube taneční videa a zkoušejte kreace podle instruktora, který je předvádí. Při takovém pohybu půjdou kila rychle dolů.

Nepřehlédněte: Vitamíny, které rozhodně budeš v létě potřebovat.

Někdy stačí jen lehké protahování

Pokud zjistíš, že je pro tebe nemožné vzít psa a jít se s ním projít, nebo tančit jako blázen po bytě, zkus pouze lehké protahování. U této činnosti se nemusíš vzdát ani svého oblíbeného filmu nebo seriálu. Jednoduše se jen postav z gauče a před televizí začni dělat jednoduché cviky. Uvidíš, že se najednou budeš cítit lépe a získáš více energie. Nakonec se z toho stane denní rutina, která udrží tvou postavu v dobré kondici.

Nemusíš vysloveně cvičit, aby ses udržela ve formě. Vyzkoušej tyto jednoduché rady, u kterých se pobavíš a zároveň uděláš něco pro tvé zdraví.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT