Netrap se láskou, která nemá smysl. Takhle poznáš, že se k sobě skutečně hodíte.

Ideální, skvělý, průměrný nebo naprostá katastrofa? Skutečnou tvář svého kluka můžeš poznat až hodně pozdě. Podle těchto znaků si ověříš už na začátku, zda bude mít váš vztah do budoucna smysl. Spřízněnou duši obvykle nenajdeš hned na prvním rohu.

Hlavně myslet pozitivně

No jo, s úsměvem jde všechno líp. Zvláště pak ve vztahu. Nikdo nechce mít vedle sebe věčného negativistu a ufňukaného morouse. Pozitivní emoce jsou totiž základem každého vztahu. Každodenní výměna úsměvů mezi partnery může zajistit stabilitu a soulad vztahu. Pokud jsou partneři vysoce pozitivní, klesá i riziko hádek a konfliktů. Pokud se tvůj kluk pořád mračí a nic ho nenadchne, každý tvůj nápad smete ze stolu a nic se mu nelíbí, rychle od něj pryč.

Esemeskový vztah nebrat

Vyjadřujete si vzájemnou náklonnost a pocity vzájemně ústně nebo ti tvůj miláček jen posílá hezké smsky, a když se vidíte, je jako ledový muž? S vyjadřováním emocí z očí do očí má problém většina kluků ale je to špatně. Posílat si písmenka je hezké a potěší to, ale pokud nedokáže za tebou přijít a vyjádřit se jak se patří na živo, časem ti to začne vadit a problém bude na světě.

Pozor na nebezpečí sociálních sítí

Sociální sítě ve vztahu to je velký problém posledních let. Možná se spolu už ani moc nebavíte, a když se vidíte, stejně po pár minutách každý z vás zaboří oči do svého mobilu a hledá co je nového na sociálních sítích. Tak tohle si zakažte hned ze začátku. Nejenže mezi vámi vzniká komunikační bariéra, ale ještě to může dospět do stádia, kdy se začnete podezírat a hádat. Možná ti bude vadit, že si píše s jinýma holkami a naopak. To může vést až k absurdním paranoidním stavům. Raději se věnujte jeden druhému a sociální sítě nechce někde hodně v závěsu za tím.

Máte k sobě blízko

I tak malé detaily jako je držení se za ruce, objímání na veřejnosti nebo letmá pusa v okamžiku, který si ji vyloženě nežádá, pomáhají ve vztahu cítit se dobře. Nemusíte se po sobě zaručeně pokaždé plazit jako křečci, ale vyjadřování svých pocitů, mazlení a něha jsou nezbytnou součástí šťastného partnerství. Stejně tak je důležité ve vztahu hodně mluvit o svých pocitech. Ani hádky nejsou občas na škody. Když pomohou vyčistit vzduch.

Smích všechny smutky zahání

Alespoň jednou denně, nebo když se vidíte, byste se měli umět společně se od srdce zasmát. Na stejné vlně se udržíte pouze tehdy, budete-li se umět zasmát stejným vtipům a budete mít celkově stejný smysl pro humor. Úsměv sluší každému, takže se rozhodně nezapomínejte smát. A můžou to být klidně naprosté maličkosti.

Tak co myslíš, že vám to s miláčkem bude klapat?

 

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT