Nepořádek v pokoji: Co o tobě vypovída?

Přijdeš ke své kamarádce na návštěvu a vidíš všude okolo jen samou spoušť? Nebo naopak ona je na úklid úplná puntičkářka a tobě se do uklízení nikdy nechce? Nepořádek v pokoji o tobě prozradí mnohé. Způsoby uklízení nebo naopak různé typy nepořádku mohou úzce souviset s tvým psychickým rozpoložením. Zjisti díky tomu, jaká jsi osobnost.

Všechno honem do skříní a šuplíků

Máš si uklidit pokoj, ale tebe děsí ta představa, že musíš všechno vytřídit a pečlivě poskládat? Jednodušší přece je všechno to naházet do skříní a šuplíků. Pokoj pak vypadá uklizený, alespoň tedy na oko. Je to velmi časté, zmačkané oblečení ve skříních mezi tím nějaká ta voňavka nebo deodorant, ve stolku na sešity se ti válí kde co a u něčeho už možná ani nerozeznáš, co to kdysi vlastně bylo. Tobě to ale nevadí, protože poličky máš srovnané a na podlaze se nic neválí. Podle tebe je vlastně uklizeno.

V tom případě budeš typ člověka s dramatickým typem osobnosti. Je pro tebe důležité, jak to vypadá na první pohled, víc tě nezajímá. I ze sebe ráda ukazuješ vždy jen tu nejlepší stránku, protože chceš na druhé zapůsobit a uděláš pro to vlastně všechno. Stejně tak je pro tebe snazší věci schovat než uklidit nebo vyhodit. Záleží ti na tom, aby tvůj pokoj čistě vypadal ne, aby byl doopravdy čistý. A stejně taková jsi i ty jako osobnost. Ukazuješ navenek jen některé rysy své osobnosti. Pokud s tebou ale člověk tráví víc času, obvykle přijde na to, že jsi daleko složitější a osobitější než se může na první pohled zdát.

Ať to na mě klidně spadne

Oprýskaná omítka, otrhané tapety, mastná zeď a rozbitý nábytek. Říkáš si, je to jen dočasně a až bude čas, začneš s tím něco dělat. Staré věci raději shromažďuješ v krabicích a říkáš si, že by to mohl třeba ještě někdy někdo potřebovat nebo se vymlouváš na to, že ke všemu máš citovou vazbu. To dělá spousta lidí a divila by ses kolik lidí, takhle žije naprosto běžně.

A o čem to vypovídá? Z psychologického hlediska patříš k typu lidí, kteří nežijí svou přítomností, ale koukají spíše do budoucnosti. Žijí svými představami a věří v lepší zítřky. Přítomnost bereš jako dočasné nepohodlí, které když překonáš, budeš se mít jistě lépe. Pro tu změnu ale vlastně sama o sobě nic neděláš a jen čekáš na to, co přijde. Občas je ale lepší sundat si růžové brýle a žít tím, co je právě teď.

Přeplněný stůl

Máš svůj psací stůl plný věcí, válí se tam týden staré hrnky od kávy, někde mezi tím bude možná sešit do školy, kosmetika a tam vzadu psací potřeby? Chaos na pracovním nebo psacím stole je typický pro lidi s vysokou sebeúctou. Vlastně to značí, že jsi kreativní a vynalézavá a oplýváš samými skvělými nápady. Někde tam ve svém nitru jsi ale pořád ještě nedozrálá.

Žije tu vůbec někdo?

Je tvůj pokoj prázdný a vypadá spíše jako neobydlený? Nepotrpíš si na fotky na zdech, na doplňcích ani dekoracích a svůj pokoj necháváš tak nějak ležet ladem? Tvůj pokoj jistě působí extrémně čistě a nepořádek by se v něm hledal marně. Přestože ve svém pokoji trávíš poměrně dost času, nic v něm nechceš ani nepotřebuješ? Podle psychologů to poukazuje na tvou jistou nevyzrálost a možné kořenící psychické problémy. Nejspíš čekáš na někoho, kdo přijde a tvůj pokoj udělá útulnějším za tebe. Ty sama se do toho totiž rozhodně nepohrneš.

Nepřehlédněte: Nejbláznivější věci, které můžeš prožít jen se svou nejlepší kamarádkou.

Pokoj, kde není k hnutí

Je tvůj pokoj zavalený nejrůznějšími věcmi a není v něm už ani místo k pohnutí? Nejspíš je pro tebe těžké něco vyhodit a svých věcí se nechceš vzdát za žádnou cenu a nejspíš ti to takhle i vyhovuje. To, co nepoužíváš, jen odsuneš někam, kde to není moc vidět, ale vůbec ti to nevadí, protože si upřímně nedokážeš ani ve snu představit, že by jsi něco měla vyhodit. Vypovídá to o tobě, že jsi hodně konzervativní, nepotřebuješ ani nechceš nic měnit a všechno i v životě ti vyhovuje tak, jak to momentálně je. V životě se pak před jakýmikoliv změnami raději schováváš a vyhýbáš se jim obloukem. Máš z nich strach.

Jaký nepořádek máš doma ty?

Autorský text | zdroj foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT