Nemoci sužují celý svět. Co nejčastěji lidi trápí?

Každý člověk prodělal nějakou nemoc. Někoho trápilo jen obyčejné nachlazení, jiný trpěl vážnou akutní chorobou. Nemoci jsou v současné době něco, co je třeba vždycky podchytit včas, jinak nás můžou stát i život. Z průzkumů vyplývá, že pravděpodobnost úmrtí na rakovinu je jedna ku třem, zatímco pravděpodobnost smrti při autonehodě je jen jedna ku šestnácti milionům. Zdraví bychom si tedy neustále měli střežit, máme ho přece jen jedno.

Nemoci netrápí lidi jen v České republice, ale také po celém světě. Věděli jste, že existuje seznam nejčastějších nemocí na světě, které trápí většinu populace? Seznamme se s nemocemi, s nimiž má na světě zkušenost nejvíce lidí.

Nejčastěji nás trápí bolest zad

Z průzkumů vyplývá, že nejčastějším onemocněním je onemocnění zad. Bolest zad není třeba dlouze popisovat, je to nepříjemná a velice bolestivá záležitost.

Také svět trápí deprese

Průzkumy mimo jiné ukazují, že svět trápí mimo jiné také deprese. Pokud hovoříme o depresi, hovoříme o závažném psychickém onemocnění, které dokáže ohrozit život člověka. V rámci deprese má člověk neustále špatnou náladu, pociťuje úzkost, osamělost, cítí se bezcenný a neustále unavený. Oplývá jen minimální sebedůvěrou, zhoršuje se mu soustředění, má problémy s pozorností. Bohužel deprese člověka přivedou k alkoholu a k drogám, což pro něj může být osudné.

Problémy s oběhovou soustavou jsou smrtící

Kromě deprese se lidé potýkají s problémy s oběhovou soustavou. Velký podíl na tom má nezdravé stravování. Lidé neustále konzumují nezdravé tuky, které ucpávají cévy, což následně vede k selhání srdce nebo k infarktu. Z průzkumů vyplývá, že na problémy s oběhovou soustavou umíráme nejvíce my, Češi.

Naopak Češi neumírají na nemoci, které se pojí s očima, jak tomu je jinde ve světě. Ve světě se velice často umírá na těhotenství nebo při porodu, často dojde k úmrtí matky během probíhajícího šestinedělí.

Autor: Katka Procházková
Tagy: ,
ZAVŘÍT