Nauč se číst ve svých snech

Každou noc se nám něco zdá a někdy si sny pamatujeme až příliš živě, někdy zase vůbec a někdy se snažíme pochopit, co nám vlastně chtěly říct, ale nedaří se nám to rozlousknout. Existují snáře, které poskytují jistý výklad snů, ten je ovšem jen obecný. Každý z nás by se tak měl raději naučit vykládat si sny podle sebe. Většinou se v nich totiž odráží to, co právě prožíváme a velmi často v nich můžeme naleznout i odpovědi na své otázky.

Velmi pomáhá, když si svůj sen ihned po probuzení pečlivě a do nejmenších detailů zapíšeš na papír. Klidně si pro tento účel pořiď i speciální deníček a měj ho co nejblíže své postele. I odborníci radí, že pokud má někdo problém si sny zapamatovat, je nejlepší, když si píše každý úryvek a to pokaždé, když se člověk vzbudí, takže klidně i v noci. Možná i z takových střípků nakonec poskládáš to, co hledáš. Důležité je, zaznamenat skutečně všechno, co si ze svého snu pamatuješ. Své sny ale vnímej emocionálně a vyhýbej se logickým úvahám. Sen nemá být až tolik logický, jen ty sama z něj musíš vycítit, co znamená. A naše vnitřní pocity jsou ten nejlepší rádce.

Potom se zaměř na věci, které tě v poslední době mohly ovlivňovat, co jsi zažila předešlý den, zda jsi například nesledovala horor, který by do tvých snů mohl přinést negativní emoce a strach. Když si srovnáš pak sen a realitu, možná přijdeš i svému snu a kloub. Jestliže se ti podaří přijít na jádro věci, máš vyhráno, pomoci ti ale může i podtrhávání důležitých slov a slovních spojení, která se ti zdají být nejvíce významově správná. Tyto slova tě pak přivedou k cíli.

Sny vlastně nikdy nemůžeme chápat příliš doslova. Často se za skutečnými postavami, které se nám ve snu vyskytují, schovává něco úplně jiného a právě jen, když si sen pěkně rozebereš na kousíčky, můžeš pochopit jeho podstatu. Věř, že ve snech se nejčastěji objevují naše skryté touhy, obavy i přání a často se nám naše podvědomí snaží říct, jak si se situací poradit nebo jakým směrem se máme dále dát. Jen ty sama ale nakonec můžeš pochopit pravou podstatu svého snu. Je to totiž klíč jen ke svému životu.

Rozborem snů se hodně naučíš i o sobě

Pokud se naučíš vnímat své sny, možná konečně pochopíš i lépe samu sebe. Existují ale i sny, které se zdají nám všem a ty patří do toho obecného výkladu snů, které najdeme ve snářích. I ty nám něco říkají, a když si je spojíš dohromady s tím, co o nich víš a přidáš prvky, které tam jsou z tvého života, přijdeš na to, co ti sen chtěl říct. Pokud se ti zdá například o smrti, neznamená to, že někdo v tvém okolí brzy zemře. Spíše se ti sen snaží naznačit, že se něco starého uzavírá a ty jsi připravená to přijmout a jít dál. Narození dítěte zase obvykle naznačuje, že se můžeš těšit ve svém životě na změny a nové zážitky. Pokud se ti v noci zdá, že někam padáš je dost pravděpodobné, že se cítíš bezmocně, křehce a ublíženě. Už ti dochází ty souvislosti?

Na pomoc si klidně výklad snů vezmi, ale nezapomeň při samotném výkladu hlavně vnímat samu sebe. Hodně štěstí.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT