Miluješ ho, ale váš vztah tě ničí? Je nejvyšší čas ho opustit

Může se ti stát, že jsi ve vztahu, který ti není příjemný, a ty se v něm jen trápíš. Svého kluka sice miluješ, ale být mu nablízku ti ubližuje. V tom případě je nejvyšší čas ho opustit. Není to jednoduché, ale časem uvidíš, že to bylo to nejlepší, co jsi mohla udělat. Přečti si pár rad, jak se dostat do pohody po rozchodu.

Nejprve si to pořádně promysli

Než se rozhodneš k radikálnímu kroku a svého kluka opustíš, nejprve si pořádně promysli, zda jsou vaše chyby opravdu nepřekonatelné. Pokud máš však z vašeho vztahu pocit, že negativní zážitky jednoznačně převažují ty pozitivní, neváhej a rozejdi se s ním. Nikdo nechce být ve vztahu, který mu jen ubližuje – a trápit se je také zbytečné. Uvidíš, že se ti po několika dnech uleví a budeš se cítit opět dobře a připravená na nový vztah.

Po rozchodu zaměstnej své myšlenky

Nejlepší lék na rozchod je se všemožně zaměstnat. Neseď doma a už vůbec se neutápěj v slzách. Víš dobře, že rozchod byl pro tebe to nejlepší řešení. Dobře sis to předem rozmyslela. Svého bývalého kluka sice stále miluješ, ale nejlepší věc, kterou pro sebe teď můžeš udělat, je jít ven mezi přátele. Ti tě přivedou na jiné myšlenky – a s jejich pomocí se ze svého trápení brzo dostaneš. Můžeš také jet na výlet či si jít zasportovat.

Nepřehlédněte: Přestaň brečet do polštáře, aneb jak nejlépe zvládnout rozchod?

Nečekej, že se z rozchodu dostaneš během jednoho dne

Rozchod bolí a bude tě bolet, i kdy jsi ho chtěla ty sama. Nečekej, že hned druhý den ti bude dobře. Tvé zlomené srdce potřebuje trochu času, aby se vzpamatovalo. Budeš mít tendence vrátit se do vztahu, který pro tebe byl toxický, ale to je to nejhorší, co můžeš udělat. Zůstaň silná a stůj si za svým rozhodnutím. Sama víš nejlépe, proč ses tak rozhodla. Uvidíš, že každým dnem ti postupně bude lépe, a jednoho rána se probudíš – a už si na svého bývalého přítele ani nevzpomeneš.

Dny po rozchodu jsou složité, ale v životě je zažije každá holka. Jde jen o to se s tím poprat a stát si za svým rozhodnutím.

Autor: Michaela Richterová
Tagy:
ZAVŘÍT