Melanie (15): Ublížit kamarádovi je snadné, odpuštění však může trvat i roky a někdy nemusí přijít vůbec

Melánie a Petr tvořili nerozlučnou dvojku snad od doby, co se narodili. Nová škola je však rozdělila. Mel si našla nové kamarádky a Petrem začala opovrhovat a ponižovat ho. Když si uvědomila svou chybu, a zjistila, že její city přešly v něco víc, než jen pouhé kamarádství, bylo už pozdě omlouvat se.

Kamarádství, které začalo už v dětství

Melánie vyrůstala na okraji malé vesnice, kde moc dětí v jejím věku nebylo. Kromě Petra. Byl jen o pár měsíců starší než ona a tak spolu trávili spoustu času. Volné dny společně prožívali běháním po okolních lesích a loukách. Byli kamarádi na život a na smrt. Svěřovali si navzájem všechna tajemství a vždycky se kryli, když někdo z nich něco provedl a rodiče je chtěli potrestat. Navštěvovali i stejnou základní školu a proto nebylo divu, že se rozhodli jít také na stejné gymnázium ve vedlejším městě.

Přechod do nové školy přinesl nové kamarády

Anketa: Myslíš, že kluk a holka spolu můžou být jen kamarádi?
Celkem hlasů: 95

Zprvu vše fungovalo jako dřív. Ráno šli spolu na autobus, přestávky trávili poflakováním po školní chodbě a odpoledne zabíjeli nudu hraním počítačových her. Melánie si však ve třídě našla spoustu fajn nových kamarádek a na Petra měla času čím dál tím méně. Postupem času už se chtěla bavit jen s nimi. Už se s Petrem nevracela odpoledním autobusem ze školy, ale zůstávala s holkami ve městě a domů jezdila až k večeru.

Milostné vyznání dopadlo špatně

Petra to mrzelo. On si taky našel v nové škole nové kamarády, ale nebylo to ono. Jednoho dne přesvědčil Melánii, aby mu věnovala alespoň jednu přestávku svůj čas, protože s ní potřebuje něco probrat. Svěřil se jí, že mu chybí a jeho city nejsou pouze kamarádské a je do ní zamilovaný.  Melánii to však pouze rozesmálo. Vysmála se mu, aby ji s tím vůbec neotravoval a přestal být dětinský. Ať si najde na takové fňukání někoho jiného. Na podpatku se otočila a odešla.

Výsměch přišel od celé třídy

Petr zůstal jen nevěřícně koukat. Melánie, která se snažila vypadat cool před svými novými kamarádkami šla však ještě dál. Celý rozhovor s Petrem rozvykládala své třídě a  Petra škaredě pomluvila. Všichni se mu posmívali ještě několik dnů, až se jednoho dne Petr ve škole neobjevil. Neukázal se pak celý týden a ani další týden. Melánií konečně došlo, co mu provedla. Zjistila, že ji začíná chybět, stýská se jí a její city k Petrovi asi taky nebyly pouze kamarádské.

Čtěte také: Anna (17): Cigarety mi nechutnaly, dnes jsem na nich závislá. Chtěla bych přestat. O co jsem kvůli nim přišla?

Petr nedokázal odpustit Melánii její chování

Hrozně se za své chování styděla. Sebrala veškerou odvahu a šla se mu omluvit. Petr byl sice nemocný, ale rozhodl se ji vyslechnout. Její omluvu přijal, ale ani tak už nechtěl pokračovat v jejich kamarádství ani lásce. Na takové ponížení a zklamání jen tak zapomenout nedokázal. Melánie přišla nejen o nejlepšího kamaráda na světě, ale zjistila, že pokazila i první lásku, kterou prožívala, aniž by o tom věděla.

Dnes po několika měsících na Petra stále myslí a doufá, že jednoho dne si zase k sobě najdou cestu. Někdy se jen tak projde kolem jeho domu, aby mu byla blíž. A stále si vyčítá, jak zlá na něho byla.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT