Lucka (15): Můj kluk mi poslal zprávu, která však patřila jeho druhé přítelkyni. Teď jsme nejlepší kamarádky

Lucka a Petr spolu chodili jen pár měsíců, než jí poslal zprávu, která nebyla určená pro ni, ale pro jeho druhou holku, se kterou chodil. Nenechala si to však líbit. Vyhledala Martinu a společně daly Petrovi za vyučenou. Nakonec z nevydařeného vztahu, který nestál ani za jednu slzu, vzniklo pěkné přátelství mezi holkami.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Lucka prožívala svou první lásku

Lucka byla v sedmém nebi, už dva měsíce chodila s tím nejlepším klukem na světě. Bylo jí sice trochu líto, že na ni nemá moc času, ale chápala to. Hrál fotbal, který mu z jeho volných chvil kradl spoustu času a zároveň měl přísné rodiče, kteří ho chtěli mít víc doma, než aby se poflakoval někde po venku se svými kamarády. Kvůli tomu se však snažila užít si každou volnou chvilku s Petrem na maximum. Což se dařilo, protože si skvěle rozuměli a udivovalo ji, jak skvěle se dokážou doplňovat.

Poslal ji omylem zprávu, která patřila jiné

Když jednoho rána pípla Lucce zpráva na mobilu, věděla přesně, aniž by se musela podívat na to, kdo ji píše, že to je Petr. Dnes to totiž bylo přesně 2 měsíce od jejich první pusy. Věděla, že určitě nezapomněl. Rychle sáhla po mobilu, aby se podívala, co jí píše a srdce ji zaplesalo, když si přečetla, že jí přeje „krásné půlroční výročí“??? Chvíli trvalo, než jí došlo, že spolu nejsou půl roku. To byla ledová sprcha. Rozhodla se Petrovi nic neříct, ale trochu pátrat, s kým slaví toto výročí.

Vyhledala jeho druhou přítelkyni

Byla si po celou dobu Petrem tak jistá, že ji ani nenapadlo se na něho poptat jeho kamarádů. Když to však udělala, provalilo se, že Petr má ještě jednu přítelkyni, se kterou je delší dobu. Lucce se chtělo brečet, ale zároveň byla na Petra tak naštvaná, že se rozhodla tuhle dívku navštívit. Všechno jí řekla. Čekala, že ji Martina osočí z toho, že jí Petra ukradla, ale nic takového se nestalo. Chvíli si spolu ještě povídaly, a nakonec se obě shodly na tom, že jim takový kluk nestojí vůbec za to.

Holky vymyslely na Petra plán

Lucce se Martina dokonce líbila. Byla sympatická a celkově se s ní dobře povídalo. Nakonec se domluvily, že si za Petrem zajdou popovídat dohromady, ale trochu mu to osolí. Lucka svolala všechny jejich společné kamarády, aby si po škole vyšli všichni ven, někam do parku. Jen Petrovi řekla, aby přišel o půl hodiny později, aby měla ona a Martina čas, všem říct, co se stalo a připravit se na příchod Petra.

Ztratila lásku, ale našla kamarádku

Když Petr dorazil, spadla mu brada. Viděl Martinu a Lucku v živé veselé diskuzi se všemi svými kamarády. V ten moment nevěděl, jestli má utíkat, nebo co dělat. Holky jakoby nic jej pozdravily a dál se bavily jen spolu. Petr stál jak solný sloup. Nakonec to Martina nevydržela a začala se mu hrozně smát. Za chvíli se k ní přidali všichni. Petr viděl, že nemá cenu nic vysvětlovat, ani zapírat a zbaběle se otočil a raději utekl. Ten den se Martina s Luckou spolu ještě hodně nasmály.

Lucka sice přišla o svou lásku, ale díky Martině, která na tom byla stejně, ji to dlouho netrápilo. Díky tomu našla skvělou kamarádku – a to je mnohdy daleko více.

Autor: Tereza Pospíšilová
ZAVŘÍT