Lucie (16): Vysmála jsem se klukovi, který se mi líbí, protože jsem zpanikařila a teď nevím, jak to vzít zpátky

Lucka na školní akci poprosila svého kamaráda, aby prozradil její tajné lásce, že je do něj zamilovaná, a tak jej vyprovokovala k akci, aby ji pozval na rande. Když to však udělal a na schůzku ji opravdu pozval, zpanikařila a vysmála se mu. Teď toho lituje a neví, jak svůj čin vzít zpátky.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

David byl Lucčina tajná láska

David se Lucce líbil už dlouho. Problém byl v tom, že ačkoliv se na ni vždycky tak zvláštně díval, nikdy se nevyslovil a nepozval ji na rande. Lucka cítila, že by to rád udělal, ale nic. Ona sama neměla odvahu udělat první krok. Několikrát se o to pokusila, ale buď je vždy někdo vyrušil, nebo zrovna nenacházela ta správná slova. Poté byla naštvaná sama na sebe, jaká je poseroutka.

Plán, jak přimět Davida, aby ji pozval na rande, měla dobře vymyšlený

Po měsíci, když se pořád nic nedělo, vymyslela plán. Právě se konal školní karneval, a to bylo ideální místo na jeho realizaci. Poprosila jejich společného přítele Karla, aby Davidovi prozradil, jak se jí líbí a byla by ráda, kdyby spolu začali chodit. Karlovi se do takové šeptandy moc nechtělo, ale nakonec se uvolil, když to je pro dobrou věc. Šel za Davidem a všechno mu řekl tak, jak si to Lucka přála.

Sama nechápala, jak ho mohla odmítnout

Davidovi se tomu nechtělo zprvu věřit, ale byl rád, že tomu tak je. Nakonec se osmělil a vyrazil za Luckou. Řekl jí, že už dlouho na ní kouká a rád by si s ní někam vyšel, aby měli možnost se lépe poznat o samotě, bez svých přátel a jejich zvědavých očí. Lucku, která sice věděla, že za ní David přijde toto vyznání tak zaskočilo, až se začala smát. A jen jako by z dálky slyšela svůj hlas, který říkal Davidi, že o něj nemá zájem a nikam s ním nepůjde.

Sebrala odvahu a šla se omluvit

David se bez dalšího slova otočil a odešel. Lucka ještě dlouho stála jako opařená a nevěřila tomu, co právě řekla. Z karnevalu utekla rovnou domů a celou noc probrečela. Druhý den jí nebylo o moc lépe. Proklínala sama sebe za své chování. Rozhodla se, že sebere veškerou odvahu a půjde za Davidem. Nemohla to tak nechat, protože by o něj přišla nadobro, a to nechtěla připustit.

David omluvu přijal, a ještě ten den šli na rande

Před Davidovým domem se chtěla otočit a odejít, ale sebrala veškerou odvahu. David otevřel, ale obličej mu v ten moment zbělal. Lucka se nenechala odradit a řekla mu celou pravdu, jak to bylo, a omluvila se. Ještě ten den spolu měli první rande, na které nikdy nezapomenou. Lucka dostala od svého milovaného kluka první pusu, o které snila několik týdnů, ale nevěděla, že předčí veškeré její očekávání.

Lucie byla ráda, že se dokázala postavit svému strachu z odmítnutí. Dodnes nepochopila, jak ho mohla odmítnout, ale děkovala všem svatým, že jí David odpustil.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT