Lidka: Nepravdivě jsme obvinily tělocvikáře z obtěžování. Lež má ale krátké nohy

Se svou dlouholetou kamarádkou Pavlou jsme minulý rok nastoupily na střední ekonomickou školu a setkaly jsme se s tělocvikářem, který nám dával pěkně do těla. Měly jsme toho už dost a chtěly se mu nějak pomstít. Udělaly jsme ale něco, co jsme dělat neměly.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Rozběhly jsme pak kolotoč událostí, které se nedaly zastavit. Mohly jsme už udělat jen jediné. Přiznat se. Kromě obrovské ostudy nás pak čekalo i vyloučení ze školy.

To snad nemyslí vážně

Že budeme muset na ekonomce tolik dřít v tělocviku, nás nenapadlo ani ve snu. Náš učitel byl náročný, je to bývalý atlet, který byl zvyklý na každodenní dřinu a po nás během hodin tělocviku chtěl výkony, na které jsme nebyli zvyklí. Kluci s tím tolik problémů neměli, ale my holky jsme na jeho hodiny chodily s nechutí – a už po pár hodinách jsme přemýšlely, jak bychom se mu za to mohly pomstít.

Chtěl po nás všechno, co bylo v osnovách, ale i něco navíc. Často jsme se vymlouvaly na nejrůznější problémy, zvláště ty zdravotní, jenže ho nešlo jen tak lehce oklamat a už nám přestalo vycházet. Pak nás s Pavlou napadlo, že bychom mohly vymyslet jiný plán, a tak ho dostat ze školy pryč. Byly jsme hloupé a myslely jsme si, že nám to projde, to jsme se ale šeredně zmýlily.

Řeknu, že mě obtěžoval

Nenapadlo nás nic lepšího než začít hrát zneužívané studentky pedantského učitele. Šly jsme si stěžovat naší třídní učitelce, ale už ta na nás poznala, že jsme strašně nervózní, ale protože to musela vyšetřit, rozběhlo se pátrání, dokazování a výslechy. Byla přivolána i policie a my jsme musely na lékařské vyšetření. Nic z toho jsme si ale dopředu takhle nepředstavovaly, bláhově jsme si namlouvaly, že nás jen vyslechnou, a protože budeme dvě proti jednomu, budou určitě věřit nám. Jenže to se nestalo.

Vymyslely jsme si příhodu, kdy jsme se obě po tělocviku společně sprchovaly, když v tom za námi učitel přišel a prohlížel si nás nahé, také jsme přisadily, že na nás učitel sahal a nutit nás abychom se před ním osahávaly navzájem, jenže když si nás potom vzaly na výslech každou zvlášť, začaly se objevovat první trhliny našeho plánu. Do toho byli přivoláni naši rodiče a těm se lže ze všeho nejhůře, už od začátku nám to nikdo nevěřil, i proto jsme znejistily.

To jsme neměly dělat

I když to byl nápad nás obou, po pár dnech už jsme se začaly hádat i s Pavlou, bylo téměř jisté, že nám to neprojde, a tak jsme se snažily jedna shodit vinu na tu druhou. Bylo to šílené a všechny posudky mluvily proti nám. Už nám docházelo, že tohle jsme vážně neměly dělat, ale stále nám nedocházelo, jak moc vážné následky to všechno může mít.

Ve škole se na nás dívali učitelé ale i spolužáci skrz prsty, stále probíhalo vyšetřování, ale všichni věřili v učitelovu nevinu a my jsme vypadaly hrozně uboze. Nakonec jsme se přiznaly, řekly, jak to bylo, ale nečekaly jsme, že to skončí vyhazovem ze školy.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Lidka a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Tady zůstat nemůžete

Když to všechno prasklo, nebylo cesty zpět, hrozně jsme se styděly za své jednání, rodiče na nás byli děsně naštvaní, a nakonec i ředitel vynesl neúprosný rozsudek. Ze školy jsme byly okamžitě vyloučeny za vážný přestupek a musely jsme si po té ostudě shánět novou střední školu. Z vysněné ekonomky jsme putovaly na obyčejné učiliště a teď z nás mají být kadeřnice.

Ani u jednoho z našich rodičů jsme nenašly zastání, což se dalo očekávat, samy sobě jsme hloupou, ale hodně vážnou lží zničily život. Kamarádi se nám smějí, někteří s námi nemluví vůbec. Že to dopadne takhle, jsme opravdu nečekaly. Nedomyslely jsme to a teď za svou hloupost musíme pykat.

Dobře nám tak!

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT