Léto je ideální doba na běhání. Jak si to co nejvíce užít?

Ve škole snad nikdo nemá rád běh. Potíš se na školním hřišti, máš pocit, že tě všichni pozorují a nezvládáš tolik, jako tvé spolužačky. Vyzkoušej si běhání sama v lese nebo parku. Uvidíš, že si běh zamiluješ a bude tě bavit. Uděláš něco pro své zdraví a rozhodně si zlepšíš fyzičku. Přečti si rady, které musíš vědět.

Najdi si ideální prostředí

Pokud chceš začít běhat, léto je ideální doba. Zapomeň však na nudné školní hřiště, tělocvičny nebo běžecké trenažéry. Vyběhni do přírody. Najdi si místo, jaké se ti bude líbit. Někdo upřednostňuje běh v parku či v lese, jiný zase podél řeky. Místo, které si vybereš ty, by tě mělo příjemně nabudit. Musíš se tam cítit dobře a bezpečně. Před během se nezapomeň protáhnout, aby tě druhý den nebolely nohy.

Hudba

Pokud si chceš běh užít maximálně, připrav si s sebou seznam skladeb, které u toho budeš poslouchat. Ta správná melodie tě navnadí, a když se zaposloucháš do hudby, uběhneš toho daleko více, aniž si to vůbec uvědomíš. Sluchátka však nepoužívej na místech, kde jezdí například auta. Pokud běžíš po frekventované cestě, písničky úplně vypni, abys slyšela zvuk přijíždějícího auta. V opačném případě by se ti to mohlo také škaredě vymstít.

Nepřehlédněte: Neválej se v létě jen u vody, zbytečně přibereš kila navíc. Začni se hýbat.

Správné oblečení je základ

Výběr vhodné hudby je důležitý, ale pokud jdeš běhat a nemáš vhodné oblečení a hlavně obuv, moc si tento čas neužiješ. Na sebe by sis měla obléct něco pohodlného. Nepotřebuješ vysloveně běžecké oblečení, ale vzít si na sebe rifle nebo šaty je také špatně. Vol elastické legíny nebo kraťasy a pohodlné triko. To samé platí o botách. Vyhni se společenským botám a všem takovým, které tě tlačí nebo odírají i při běžné chůzi.

Běhání je krásný sport, u kterého můžeš relaxovat. Zvýšíš si tak také svou fyzičku a budeš formovat své tělo do krásných křivek.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT