Lenka (14): Rodiče upřednostňují mého bratra a je u nás doma na prvním místě. Rozhodla jsem se to změnit

Lenčin bratr David byl miláčkem rodiny. Všechno mu procházelo, a protože byl mladší, musela mu Lenka ve všem ustupovat a brát na něj ohledy. Připadala si často odstrčená a nedoceněná. Zazlívala rodičům, že mají daleko raději jejího bratra. Nakonec se s tím rozhodla bojovat a ukázat rodičům, jak se doma cítí.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Lenka musela být vždy ta rozumnější, protože je starší

Lenku a Davida od sebe dělil věkový rozdíl dva roky. Přesto jí připadalo, že má daleko větší privilegia doma než Lenka. Mohl být venku stejně dlouho, jak ona. Když se spolu hádali, rodiče chtěli, aby mu Lenka ustoupila, protože je starší a má mít více rozumu. David ale nebyl žádný svatoušek, a velice rád toho využíval. Chodil na Lenku žalovat a vymýšlel si. Ona pak dostávala tresty, protože rodiče věřili jejímu bratrovi.

Rozhodla se bojovat

Lenka byla z celé situace velmi smutná. Připadala si často odstrčená a myslela si, že ji rodiče nemají rádi. Někdy kvůli tomu taky tajně v posteli brečela, když ji přišlo, že zase byla neoprávněně nařčená z něčeho, co neprovedla. Svého bratra nesnášela čím dál tím víc, ale rozhodla se s tím bojovat a ukázat rodičům, jak se věci mají. Jednoho dne se s nimi začala na to téma bavit. Řekla jim, jak ji neprávem trestají a jak se cítí.

Připravila na Davida past

Její rodiče, jako by byli zaslepení. Podle nich Lenka pouze přeháněla. David je hodný chlapec, a ona na něm viděla pořád nějaké chyby. Nakonec uslyšela obvyklou větu, že je starší, a měla by mít více rozumu. Rozhodla se, že to nevzdá a ukáže rodičům, jak její bratr využívá jejich důvěřivosti a připravila na něho past. Nachystala si svůj mobilní telefon, zapnula nahrávání zvuku a už jen čekala, až její milý bratr opět něco provede.

Bratr byl drzý a rozhazoval Lenčiny věci

Nemusela čekat ani dlouho. David přišel do pokoje a začal rozhazovat Lenčiny věci. Upozornila ho na to, aby to nedělal a vše urovnal zpátky. Jenže David se ji začal posmívat. „Ty si to ukliď sama, a moje věci taky, jsi moje služka“. Chvilku se dohadovali a David pronesl ještě další peprné věci, až nakonec se rozhodl jít žalovat mamince, že má Lenka v jejich pokoji nepořádek a nechce si pouklízet své věci, které si sama rozházela.

Maminka poprvé potrestala Davida místo Lenky

Když přišla maminka do pokoje a viděla tu spoušť, okamžitě udeřila na Lenku, ať začne uklízet. Ta však bez jediného slova vzala svůj telefon a přehrála ji, co se dělo v pokoji před tím, než přišla. Mamka nevěřila vlastním uším a poprvé v životě dostal trest David. Od té doby se všechno změnilo. Rodiče začali Lenku více poslouchat, co jim říká. Začali více hlídat bratrovy lumpárny a Lenka konečně měla pocit, že už nebývá nespravedlivě obviňovaná.

Konečně se vše vrátilo do starých kolejí. Lenka zase měla pocit, že ji rodiče mají rádi a poslouchají, co jim říká. Někdy si můžeš myslet, že tě rodiče mají méně rádi, ale Lenka to nevzdala.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT