Legendární Hříšný tanec aneb odzbroj mamku svými znalostmi o jejím milovaném filmu

Baby nebude sedět v koutě! Ut této věty se musí rozbušit srdíčko snad každé z nás. Tato úžasná romanťárna nás prostě baví. Hříšňák patří mezi ty nejlepší filmy, které si pouštíme, když chceme prostě vypnout a udělat si pěkný večer. Kdy jsi tento film viděla naposledy? A co takhle si o víkendu koupit nějaké dobroty a společně s kámoškou si pustit tento film plný oblíbených hlášek? My ti zatím alespoň prozradíme, co jsi o Hříšňáku určitě nevěděla – můžeš pak před kámoškou alespoň trochu zamachrovat.

Jennifer Grey Petricka opravdu „nemusela“

Vztahy mezi těmito hlavními hrdiny byly opravdu napjaté. Patrick Swayze musel Jennifer Gray k účinkování v tomto filmu přemlouvat, protože při natáčení předchozího filmu Red Dawn (1984) ho opravdu neměla ráda. Produkce se bála, aby to nějak neovlivnilo natáčení jejich milostných scén, naštěstí jsou oba profesionálové, takže i tento úkol zvládli naprosto s přehledem a oko ani toho nejvšímavějšího diváka si této nevraživosti mezi nimi nemohlo všimnout.

Život scénáristky jako předloha k postavě Baby

Podle rozhovoru z prosince 2008 se scenáristkou Eleanor Bergsteinovou byla postava Baby ovlivněna její vlastní biografií. Stejně jako Baby pocházela Eleanor z liberální židovské rodiny, která během šedesátých let navštívila letovisko Catskills. Její otec byl lékař, až do svých 22 let byla přezdívána Baby a její skutečné křestní jméno bylo stejné jako slavná žena se silnými vazbami na správu Franklina D. Roosevelta (Eleanor Rooseveltová).

Jedna velká párty

Jelikož se film natáčel v tanečním duchu, právě scénáristka Eleanor Bergsteinová z tohoto těžila. Mnohokrát se stalo, že se z natáčení stala jedna velká diskotéka, kdy tančili a bavili se nejenom všichni herci, ale také členové štábu. Faktem je, že při tancování občas pili i alkohol – takže uvolněné a docela erotické tancem jsou vlastně improvizací, na kterou Eleanor vsázela. Proto své herce v tomto chování podporovala. Dokonce i scéna, kdy Baby na všech čtyřech předvádí píseň „Jak voláš na svého miláčka“ je prostě jen improvizací. Jennifer Gray a Patrick Swayze prostě „jen tak blbli“.

Jak se Kelly Bishop dostala ke své roli?

Role matky Baby byla prvně nabídnuta herečce Lynne Liptonové, která ji také přijata. Dokonce začala točit –její blond vlasy můžeš vidět na předním sedadle v autě, kde sedí celá rodina. Nicméně krátce po začátku natáčení onemocněla, a tak byla role nabídnuta Kelly Bishopové (tu si můžeš pamatovat také jako Emily Gilmorovou ze seriálu Gilmorova děvčata), pro kterou už byla ale připravena jiná role, a to sexuální dračice Vivien ve stejném filmu.

Proctor & Gamble jako sponzor?

Když společnost Vestron Pictures hledala firemního sponzora pro propagaci filmu, společnost Proctor & Gamble, která vyrábí prostředky k péči o pleť, měla o toto sponzorování zájem. Myslela si, že je to dobrá volba pro oslovení cílové skupiny mladých žen. Nicméně po tom, co se zjistilo, že Penny bude v průběhu filmu proveden potrat, od tohoto nápadu pustila, protože s tímto nesouhlasila.

Tak co, věděla jsi všechny tyhle drby?

Zdroje: imdb.com

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu