Lakování nehtů nemusí být boj, stačí vědět, jak na to

Líbí se ti, jak některé tvé kamarádky a spolužačky mají upravené a nalakované nehty? Možná jsi si už zkoušela nalakovat nehty sama a dopadlo to katastrofálně. Nevěš hlavu, poradíme ti pár zaručených triků, s nimiž bude lakování nehtů hračka.

Připrav si místo

Než začneš s úpravou nehtů, měla by sis najít vhodné místo. Právě to je klíčem k dokonale odvedené práci. Měla by ses pohodlně usadit, mít dostatek světla, rovný povrch, na kterém můžeš pracovat, a také dostatek prostoru kolem sebe. Poté si nachystej všechny potřebné nástroje a předměty, které budeš používat.

Odlakování

Základním krokem je správně připravený nehet. Nejdříve ho zbav starého laku pomocí odlakovače na nehty. Jestliže víš, že tvé nehty jsou jemné a snadno se lámou, použij odlakovač bez acetonu. Na vatový tampónek nanes pár kapek odlakovače, přilož na nehet a nech pár vteřin působit. Poté jemnými tahy lak odstraň.

Tvar nehtu

Na řadu se dostává tvarování samotného nehtu. Aby sis své nehty nepoškodila, nejvhodnější pilník je skleněný, který zabraňuje třepení a lámání nehtů. Třepení a lámání také zabráníš tím, že piluješ vždy jedním směrem ze strany po střed nehtu.

Nehtová kůžička

Dalším krokem je zatlačení nehtové kůžičky. Někdo si kůžičku stříhá, ovšem při tomto úkonu hrozí infekce, ošklivé záděry a nevzhledné nehty. Takže ti doporučíme, aby sis nejdříve kůžičku změkčila odstraňovačem nehtové kůžičky, a potom ji pomocí pomerančového dřívka zatlačila zpět k nehtu. Jakmile máš hotovo, znovu nehty přetři tampónkem s odlakovačem, abys je zbavila mastnoty.

Lakování

Na nehty nejprve nanes jednu vrstvu podkladového nehtu, který nehty připraví na vrstvu barevnou a díky němu i barevný lak déle vydrží. Jakmile je podkladová vrstva suchá, můžeš začít nanášet barevný lak, ale pozor – i to má svá pravidla.

  1. Lak promíchej a nanes první vrstvu. Nezapomeň štěteček otřít o lahvičku, aby ses zbavila přebytečné vrstvy.
  2. Kapku laku kápni do středu nehtu ke kůžičce a odtud začni lak roztírat – od středu nahoru, a poté podél středového tahu.
  3. První vrstvu nech pořádně zaschnout (asi 10 minut) a vrhni se do druhé vrstvy barevného laku. Možná ti naprosté zaschnutí laku přijde jako zbytečné, ale věř, že se tím vyvaruješ brzkého odlupování.
  4. Předposledním krokem je nanesení vrchního průhledného laku, kterým zabráníš jakémukoliv poškození barvy.

Konečná úprava

Tak a jsi u konce. Pokud se ti stalo, že jsi lakem přetáhla i na kůži kolem nehtu, nevadí. Namoč si vatovou tyčinku do odlakovače a opatrně s ní přetři po místě, kde lak být nemá. Na trhu jsou k dostání také speciální tužky, se kterými je manipulace mnohem jednodušší.

S těmito radami by už lakování nehtů neměl být žádný problém, pamatuj, žádný učený z nebe nespadl, chce to prostě jenom trénovat.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu