Kupujete tyčový mixér? Jak si vybrat ten správný?

Hledáte právě správný tyčový mixér pro svou domácnost? Jaké výhody má tyčový mixér oproti větším typům mixérů a co byste si měli pohlídat při jeho výběru? Pomůžeme vám zorientovat se ve světě mixérů a doporučíme vám několik kvalitních modelů.

Tyčový mixér je absolutní základ při přípravě krémových polévek, smoothies a pomazánek. Skvěle se hodí i při přípravě omáček, zeleninového pyré nebo dětské výživy. Díky příslušenství se však i tyčový mixér dokáže proměnit například i na šlehač, sekáček či drtič ledu. Mezi největší výhody tyčových mixérů patří zejména to, že jsou:

  • vhodné i do malé kuchyně, protože nezaberou mnoho místa,
  • jejich čištění je velmi jednoduché,
  • existují modely s množstvím příslušenství,
  • vzhledem k multifunkčnost mají poměrně nízkou cenu.

Parametry tyčových mixérů

Co všechno byste měli sledovat při výběru tyčového mixéru?

  • Příkon. Určuje spotřebu elektrické energie, ale i výkon mixéru. Pokud budete tyčový mixér využívat primárně na mixování polévek a měkčích surovin, postačí vám příkon 300 W. Při multifunkčních mixérech, které zvládají sekat a drtit i tvrdší suroviny, je vhodný příkon minimálně 600 W.
  • Materiál. Tělo mixéru může být z kovu nebo z plastu. Plastové mixéry jsou většinou levnější než kovové. Nože by měly být z kvalitní nerezové oceli, případně ošetřené titanovou vrstvou. Příslušenství, jako nádoby a sekací nástavce, mohou být z plastu, kovu i skla. Dbejte na správný poměr kvality a ceny.
  • Hmotnost a ergonomie rukojeti. Během práce s tyčovým mixérem ho neustále držíte v ruce, proto jsou jeho nízká váha a ergonomie při výběru velmi důležité.
  • Počet rychlostí. Tyčový mixér může mít jednu nebo více rychlostí. Některé modely disponují extra turbo tlačítkem nebo systémem na regulaci otáček.
  • Příslušenství. Součástí tyčového mixéru může být různé příslušenství, jako například šlehací metlička, nádoby na šlehání a mixování, sekáček, drtič ledu, nástavec na pyré, stojan a další.

Ceny tyčových mixérů se pohybují v rozmezí přibližně od 300 do 8 000 Kč. Existují i bezdrátové varianty, avšak jejich cena je nepřiměřeně vysoká. Při nákupu doporučujeme využít akce či slevy jednotlivých českých e-shopů, které vám mohou ušetřit stovky korun. Vybrali jsme pro vás dva zajímavé tipy na tyčové mixéry s příslušenstvím.

1. Ponorný mixér Braun MultiQuick 9 MQ9047X

zdroj: Datart.cz

S ponorným mixérem Braun vás bude vaření bavit. Můžete s ním sekat, mixovat, šlehat, míchat či drtit i nejtvrdší suroviny. Tyčový mixér je vyroben v kompaktním ergonomickém designu s měkkou rukojetí a díky jeho hmotnosti 1 kg ho lze snadno používat pouze jednou rukou. Vybaven je výkonným motorem s příkonem 1 000 W. Rychlost mixování volíte stiskem jednoho tlačítka. Čím více stisknete, tím vyšší bude výkon. Dostupné nástavce lze snadno a intuitivně vyměňovat díky systému EasyClick Plus.

Náš tip: Tyčový mixér Braun Multiquick 9 koupíte v obchodě Datart.cz, kde můžete využít slevy Datart.

2. Tefal HB95LD38 Infiny Force Pro 5v1

zdroj: Electroworld.cz

Tyčový mixér Tefal Infinite Force Pro je zárukou dokonalých výsledků při mixování. Disponuje motorem o výkonu 1200 W a prémiovými noži s titanovým povrchem Powelix Life Blades s dlouhou životností. Vícerychlostní tlačítko umožňuje snadné ovládání. Součástí balení je také odměrná nádoba, sekáček na zeleninu a bylinky, metla na šlehání, či dokonce nástavec na přípravu pyré. Mixér nabízí na výběr až z 5 funkcí podle vaší potřeby. Značka Tefal se navíc zavazuje na 10 let k jednoduché opravitelnosti výrobku.

Náš tip: Tyčový mixér Tefal Infinite Force Pro je k dispozici v obchodě Electroworld.cz, kde je pro vás připravena výhodná Electroworld sleva.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu