Krásné a zdravé nehty může mít každá z nás – stačí vědět, jak o ně pečovat

Péče o nehty je snadná, když víte jak to. Na ruce se nám ostatní dívají v podstatě pořád a tak není příjemné ukazovat nehezké, polámané a nezdravé nehty, za které se spíše stydíme. Postačí, když budete znát pár zaručených babských rad a pro krásné nehty už nemusíte chodit do profesionálního salónu – staňte se sama profesionálkou v péči o nehty.

Jídelníček jako dobrý základ všeho

Rady o tom, že je důležité správně jíst, je dobré skutečně brát vážně. I o kvalitě našich nehtů totiž svědčí to, jak jíme. Do svého jídelníčku bychom tak pravidelně měli zařazovat celozrnné pečivo, mrkev, petržel a červenou řepu. Krásné a zdravé nehty potřebují dostatek důležitých minerálů a vitamínů. Ty se sice dají i koupit jako doplňky stravy v lékárně, ale není nad to dodávat je tělu v čistě přírodním a čerstvém stavu.

Nehty potřebují hořčík, který najdete v mléčných výrobcích a zelené zelenině. Zinek, který vám dodají ryby, vejce nebo dýňová semínka. A v neposlední řadě železo, kterého je dost v červeném mase. Z vitamínů hraje hlavní roli přísun vitamínu B, toho dostatek najdete v brokolici, banánech, datlích nebo avokádu.

Expresní pomoc, která zabere hned

Přece jen s úpravou jídelníčku sice uděláte dobře, ale výsledky se dostaví až po nějakém čase. Pokud ale potřebujete své nehty dostat do formy rychle, zkuste pár osvědčených rad. První co můžete vyzkoušet, je trik se želatinou. Tu si připravte podle návodu na obalu, dejte do misky a namáčejte si v ní nehty asi 15 – 20 minut. Ruce pak pořádně opláchněte, usušte a namažte hydratačním krémem – do pár dní by se stav nehtů měl začít lepšit.

Pomoci umí i lněná semínka, které stačí povařit ve vodě, dokud nevznikne tekutina podobná slizu. Až slizovitá směs zchladne tak, aby se do ní dali ponořit ruce, namáčejte v ní opět nehty po dobu několika minut. Poté opět opláchněte a ruce namažte výživným krémem. Obě metody můžete i kombinovat a střídat – nehty poté budou ještě více posílené.

Matné a barevné nehty mít už také nemusíte

Poškozené nehty často mění svou barvu, jsou zažloutlé nebo naopak mají bílé skvrny nebo jsou nehezky matné. Toho se můžete zbavit pomocí tohoto receptu. Nastrouhejte menší salátovou okurku, k ní přidejte šťávu asi z poloviny citrónu a půl nastrouhaného jablka. Tento vitamínový salátek pak pečlivě promíchejte a dejte si jej na nehty – můžete je ve směsi namáčet nebo je jím potřít. Nechte působit asi dvacet minut, ale klidně i déle a poté zase jen stačí prsty opláchnout a dostatečně nakrémovat.

Cesta ke krásným a pevným nehtům nemusí být složitá. Zkuste to.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT