Kondomy: Prokletí, nebo naprostá nevyhnutelnost?

Hranice vstupu do sexuálního života se už několik let pozvolně posouvá směrem dolů. Je to dobře, nebo špatně? Je mladá generace připravena i na plán „B“? To těžko.

Pokud máš v úmyslu pustit se do dobrodružství, měj na paměti, že kondom je ochrana, která je dostupná všude a všem. Trvej na ni bez ohledu na momentální euforii. Ta by se totiž velice záhy mohla proměnit na sakra velký problém. A ten nemusí mít vždycky jméno „neplánované těhotenství“.

Když mozek spadne do kalhot(ek)…

O tom, co vše přináší sex do partnerského života, je zbytečné se rozepisovat. Stejně tak o tom, že není zrovna ideální skákat do postele s každým, s kým se ti přeženou motýly v břiše. Měli by tam poletovat hodnou chvilku, než si navzájem vycucnete mandle a skončíte v pelechu.

Pokud k tomu přeci jen dojde a ty nebereš žádné antikoncepční pilulky, je fajn mít po ruce alespoň kondom. I když by to měla být primárně výbava kluka… Na to se ovšem spoléhat nedá, víme, jací kluci jsou, tyhle věci neřeší buď vůbec, nebo na poslední chvíli. Proto mysli radši za vás oba.

Jak se vyznat v nabídce

Pokud člověk neví a nevyzná se, nezůstane mu nic jiného než jít nesměle na čumendu do obchodu. Ale díky vesmíru za internet! Díky němu si tyto trapné chvilky můžeš odpustit a předem najít přesně to, co potřebuješ. Jestli ti to bude vyhovovat prověří až praxe, ale začít se jednou musí.

Nejoblíbenější a nejdostupnější kondomy jsou ty přírodní latexové, které mají perfektní pružnost a jsou levné. Ovšem bacha na dnes tolik moderní alergie. Existuje totiž i alergie na latex. Pokud je to tvůj případ, na tyto kondomy hned zapomeň, protože pálení, svědění a vyrážka není to, na co chceš vzpomínat.

Naštěstí jsou na trhu běžně dostupné nelatexové, syntetické alternativy. Jejich benefitem je nejen to, že jsou tenčí, ale lze je kombinovat se všemi lubrikačními gely. K dokonalosti jim schází ještě cena. Ta je totiž o dost vyšší než v případě latexových.

Kondomy pro kluky i holky

Ač se to zdá divné, existují kondomy i pro holky. Nejsou však k mání v každé drogerii, seženeš je jen přes internet – a cena je taky vyšší. Na druhou stranu dokážou poskytnout dokonalou ochranu nejen před nechtěným plozením potomstva, ale také před pohlavními nemocemi. Právě ty jsou pořád největším strašákem mladých, a to zcela oprávněně.

Ať už vsadíš na kvalitu nebo vůni, bez kondomu se do sexuálních hrátek radši nikdy nepouštěj!

Autorský text | foto: pexels.com

Autor: Michaela Richterová
Tagy: ,
ZAVŘÍT