Když porozumíš svým vlasům, budou vždy krásné

Každá dívka chce mít krásné lesklé vlasy, vždy dokonale upravené a učesané. Ne každá dívka to však se svými vlasy umí. Nezoufej, pokud patříš do druhé skupiny. Je jen pár vyvolených dívek, které tento dar dostaly od přírody. Všechno se dá naučit. Přečti si pár triků a rad, jak na to, aby ti vlasy dělaly jen samou radost.

Připrav si účesy tak, jak si chystáš oblečení

S oblečením to je jednoduché. Vždy si naplánuješ dopředu, co si chceš druhý den vzít na sebe. Nebo si to dokonce plánuješ na celý týden. Udělej to samé také s tvými vlasy. Dopředu si nacvič různé účesy. Můžeš si potom fotit výsledek, abys měla představu, jak to vypadá. Čím víc budeš trénovat, tím lépe pak budou tvé vlasy vypadat, až půjdeš ven. Zkus je natočit, narovnat, vyzkoušej několik druhů drdolů. Na You Tube najdeš spoustu návodů, jak na to.

Přizvi na pomoc profesionální pomocníky

Někdy se koukáš na obrázek dívky, která má krásné velké vlny a ty je chceš mít taky. Pokud však doma máš pouze fén a kartáč na vlasy, moc možností nemáš. Rozšiř svou sbírku alespoň o kulmu, žehličku na vlasy a pár natáček. S těmito pomocníky docílíš spousty kreativních nápadů. Na trhu je k dostání také mnoho příslušenství k vytvoření drdolu nebo různých copů. Například se dají sehnat velmi široké gumičky nebo výplně, které tvému drdolu dají velký objem.

vlasy (zdroj foto: Photo by Paul Siewert on Unsplash)

Bez přípravků na vlasy se neobejdeš

Vše začíná krásnými a zdravými vlasy. Roztřepené konečky, suché a polámané vlasy bez lesku ti k dokonalosti nepomůžou. O vlasy se musíš starat. Popros třeba tvého kadeřníka, aby ti poradil, jaké přípravky se nejlépe hodí pro tvé vlasy. Také tě může naučit, jak si vlasy dobře vyfoukat. V neposlední řadě se zaměř také na fixující přípravky, které udrží tvé prameny vlasů přesně tam, kde je chceš mít.

Můžeš mít krásně upravený obličej, ale pokud k tomu nemáš také dobře upravené vlasy, tvá vizáž bude dokonalá jen z půlky. Vlasy jsou tvá vizitka, a proto se o ně musíš dobře starat.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu