Když jsi jedináček, má to své výhody, ale také spoustu záporů

Role jedináčka, kde se právě teď ocitáš, není jednoduchá. A tvé pocity dokážou pochopit zase jen jedináčci. Ostatní z okolí, kteří se doma hádají a musí se dělit o pokoj nebo jiné věci, tě nepochopí. Neví totiž, co to je, cítit se doma osamocen, nemít si s kým popovídat, a péče rodičů je otravná, když se zaměřují pouze na tebe.

Když se doma něco pokazí, je to vždy na tobě

Nevýhoda: Na rozdíl svých kamarádů, kteří mají sourozence, nemáš na koho svalit vinu například za rozbitý talíř. V tuto chvíli závidíš i otravné sousedce, že má mladšího bratra, jen abys mohla říct, že jsi to neudělala ty.

Výhoda: Toto je skvělá šance naučit se do života přebírat za své pochybení zodpovědnost, a postavit se tomu čelem.

Cítíte se sami a nemáte si s kým popovídat

Nevýhoda: Často se stává, že jsi doma sama. Rodiče jsou v práci a není nikdo, kdo by ti dělal společnost. Cítíš se smutně nebo se nudíš, ale musíš si poradit sama.

Výhoda: Takovou samotu, kdy máš pokoj, a čas jen sama pro sebe ti závidí drtivá většina spolužáků, kteří mají sourozence. Můžeš si dělat cokoli tě napadne, a nikdo ti do toho nemluví.

Jak výchova jedináčka vypadá z pohledu rodičů? Dozvíte se v našem článku na spokojenyzeny.cz

Domácí práce zůstávají pouze na tobě

Nevýhoda: Sourozenci si většinu úkolů rozdělí, a tak na každého připadá jen malá část domácích povinností.

Výhoda: Také toto je dobrá lekce do života. Naučíš se zodpovědnosti a postaráš se v životě o sebe bez problémů, protože na to budeš připravená.

Když jsi jedináček, má to své výhody, ale také spoustu záporůToto je věčné téma. Je lepší být jedináček, nebo mít sourozence? Každé má své pro a proti, a opravdu každý alespoň čas od času zatouží po opačné variantě, než ve které se nachází.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT