Kdy a jak představit svého přítele rodičům?

Ty a tvoje láska prožíváte krásný vztah a všichni tví přátelé vám vyprávějí, jak vám to spolu sluší, a jste dokonalý pár. Kdy je ale vhodný moment představit svého přítele také doma? A jsi na tento krok vůbec připravená? První moment představení je důležitý, jak to udělat si dobře naplánuj.

Zamysli se nad svým vztahem

Setkání s rodiči je důležitý moment a měla by sis být jistá, že vaše láska je postavena na dobrých základech. Tvé rodiče na setkání připrav. Nebylo by dobré, kdyby vůbec netušili, že s někým chodíš a rovnou jsi ho přivedla k vám domů. Nejprve o něm s rodiči mluv a připrav je na to, že s někým chodíš. Může se také stát, že sami rodiče budou iniciátorem schůzky a budou chtít vědět hned, s kým se jejich dcera stýká.

Schůzku rodičů s přítelem naplánuj dopředu

Nyní, když si jsi jistá, že ho chceš rodičům představit, nebo si to vyžádali oni, je dobré ji naplánovat dopředu. Nemusí to být u vás doma. Můžeš k tomu využít například sportovní akce nebo nějakou městskou zábavu, kde budete všichni na neutrální půdě a když bude váznout rozhovor mezi vámi, zabavíte se jinak. Veřejné akce jsou na první seznámení výborné také v tom, že se tvůj přítel nebude cítit jako u výslechu díky všemu tomu ruchu kolem.

Dodatečná večeře po venkovní akci

Pokud jste byli například na sportovním utkání, měli tví rodiče možnost seznámit se s tvým přítelem. Atmosféra a jisté napětí se uvolnily a nyní můžete jít například na večeři, kdy všichni dostanou možnost se lépe poznat. Můžeš si připravit témata dopředu, abys mohla zachránit váznoucí konverzaci, pokud taková situace nastane. Nejlépe začni rozhovor o tématu, který má ráda tvoje rodina a zároveň také tvůj přítel. Všichni hned budou mít co říct.

Rodinného setkání s tvým přítelem se neboj a užij si ho. Pokud se máte rádi, tak by se stejně jednou potkali a takto už máš tuto situaci alespoň za sebou.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT