Karolína (13): Kamarádky mě pomlouvaly, tak jsem si našla jiné. Teď se mi jedna z nich snaží přebrat i ty nové

Karolína se přátelila s dalšími třemi holkami, ale pomlouvaly ji. Vykašlala se na ně a našla si jinou partou. Holky zůstaly jen tři, začaly se hádat, a tak vyřadily ze svého kolektivu ještě Pavlu. Ta se chtěla opět bavit s Karolínou, ale ona odmítla. Pavla se jí mstila tím, že jí začala přebírat nové kamarádky.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Karolína se svou partou holek trávila čas i mimo školu

V Karolínině třídě bylo spoustu děvčat, ale jak už to tak bývá, nedokázaly se všechny bavit dohromady. Vytvořily skupinky, a další děvčata mezi sebe nechtěly moc pouštět. Do jedné takové skupiny patřila i Karolína. Bavila se ještě s dalšími třemi holkami a jejich kamarádství bylo super. Všechny spolu trávily čas také mimo školu. Byly čtyři, takže na sebe navzájem ani nežárlily, když se někdo s někým bavil trochu víc.

Nechtěně si vyslechla rozhovor, ve kterém ji kamarádky pomlouvaly

Všechno skončilo, když se jednoho dne vracela o přestávce Karolína ze záchodu, a její kamarádky si toho nevšimly. Stály na školní chodbě a pomlouvaly Karolínu a její nové oblečení, které si na sebe dnes vzala. Vysmívaly se jí, že vypadá jak mimino z první třídy a nenechaly na ní nit suchou. Karolína nevěřila svým uším, ale protože nepatří mezi holky, které vše jen tak přejdou, okamžitě si to s nimi vyřídila a kamarádství ukončila.

Karolína si našla nové kamarádky, které pomluvy nezajímaly

Chvíli se ve třídě nebavila s nikým a o přestávkách si dělala svoje, ale po čase se začínala nudit, a tak se snažila dostat do jiné skupinky. Přemýšlela, s kým by si tak nejvíce rozuměla, a nakonec oslovila Martinu, Hanku a Lindu. Holky byly fajn a Karolína si s nimi rozuměla dobře. Tyhle holky nebyly vůbec pomlouvačné a byla s nimi legrace. Když se některé něco nelíbilo, dokázaly si to mezi sebou hned vyříkat.

Holky z její staré party se začaly navzájem hádat

V její staré partě to však začalo skřípat. Když holky zůstaly jen tři, vždy tam byla jedna, která byla jakoby navíc, a začaly se mezi sebou hádat a navzájem ještě více pomlouvat. Nakonec to byla Pavla, kterou vyloučily ze svých řad. Karolína jejich spory pozorovala jen z povzdálí, ale těšilo ji to. Nepřála jim sice nic zlého, ale pohrdala jimi. Věděla, že tyto holky za nic nestojí, a byla ráda, že si našla kamarádky, které byly mnohem lepší.

Pavla, bývalá kamarádka se chtěla udobřit s Karolínou

Pavla nechtěla zůstat ve třídě sama a chtěla také někam patřit. Zkusila to na Karolínu. Ještě donedávna byly dobré přítelkyně a měla za to, že jejich kamarádství by mohlo pokračovat. Jenže Karolína její nabídku odmítla. Nechtěla se obklopovat falešnými lidmi, a Pavlu za falešného člověka rozhodně považovala. Tohle Pavla nečekala. „No, jak chceš,“ bylo jediné, co jí na to řekla – a uraženě odešla.

Pavla se snažila Karolínu rozhádat s její novou partou

Karolína se dál bavila s novou partou kamarádek, ale najednou začala pociťovat změny. Sem tam si všimla, že některá z holek se začíná bavit také s Pavlou, a tušila, že z toho bude problém. Tyhle holky byly moc důvěřivé a přímé. Jenže Pavla byla manipulátorka a mohla celou jejich skupinu rozhádat. A taky se to stalo. Jednou přišla za Karolínou Hanka a narovinu se jí zeptala, proč o ní roznáší pomluvy, že se pořádně nemyje.

Pomluvy se stupňovaly

Karolína na ni nevěřícně koukala, ale bylo jí jasné, kdo s tím začal. Nechala to však být. Když však za ní přišly i ostatní holky s nějakou podobně trapnou pomluvou, rozhodla se, že se bude bránit. Na jejích nových kamarádkách šlo vidět, že neví, komu mají věřit, a jsou z toho celkem v rozpacích. Karolíně to bylo líto, ale musela něco vymyslet, aby jim ukázala, že ona opravdu není ta špatná.

Vymyslela plán

Domluvila se s holkami, že jediný důkaz, který jim může dát, je ten, aby slyšely na vlastní uši, že o nich opravdu nic neroznáší. Poprosila je, aby se schovaly v kabince na záchodě. Pak šla pro Pavlu, aby jí vysvětlila, o co je jí jedná mezi čtyřma očima, a vzala ji na záchod. Karolína udeřila na Pavlu, proč roznáší pomluvy. Ta se prvně vymlouvala, ale potom se začala smát a řekla Karolíně, že to má za to, že s ní nechtěla začít opět kamarádit.

Tohle ostatním holkám stačilo. Vylezly z kabinky a všechny najednou začaly Pavle nadávat. Ta ze záchodu raději utekla.

Nakonec se všechny holky omluvily Karolíně za to, že o ní pochybovaly. Všechny se objaly a v ten moment věděly, že jejich kamarádství jen tak nekončí.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu