Karla (17): Chtěla jsem být hvězdou sociálních sítí, teď jsem jen všem pro smích

Naprosto jsem propadla Instagramu a Facebooku. Zhlédla jsem se v modelkách a influencerkách, chtěla jsem být jako ony, a tak jsem se rozhodla založit si účet pod přezdívkou – a pravidelně jsem na sociální sítě přidávala své fotky a nejrůznější příspěvky. Úspěch jsem ale neměla, a tak jsem se rozhodla realitu trošku přikrášlit. Když můj profil našli spolužáci, hrozně mě to ztrapnilo.

Musím vypadat k světu

Začala jsem přidávat své neupravené fotky, zážitky a komentáře, ale nikdo mě nesledoval. Nikomu jsem o tom neřekla, vystupovala jsem jen pod přezdívkou, kterou jsem si náhodně vymyslela. Když jsem zjistila, že nikoho nezajímám já a můj obyčejný život, rozhodla jsem se, že musím vypadat trošku víc k světu a realitu jsem začala přikrášlovat. Ani nevím proč, ale celé se mi to nějak vymklo.

To už ani nejsi ty!

Fotky jsem začala upravovat a přidávala jsem nejrůznější příběhy ze svého života – ovšem fiktivního, já jsem si totiž začala všechno vymýšlet. Na fotkách už jsem to skoro ani nebyla já. Jako první můj profil objevila sestra, přišla za mnou a hrozně se mi smála, že už to ani nejsem já. Vyčítala mi, že se kvůli internetu a pár sledujícím takto měním. Mě to ale nezastavilo.

Přidávala jsem stále nové fotky i příspěvky. Někdy jsem se i trošku více odhalil, postavu jsem si také upravila přes aplikaci. Smyšlené byly i mé příběhy a zážitky, na Instagramu to vypadalo, že žiji hrozně akčně, že obrážím jednu párty za druhou a mám díky tomu skvělé historky. Sledujících bylo stále víc, a proto jsem nepřestávala. Už jsem ani nechodila ven s přáteli, sociálním sítím jsem věnovala veškerý svůj volný čas a těšila jsem se, že budu slavná.

Je to samá lež!

Na můj profil ale nakonec narazili i kamarádi a spolužáci ze školy. Když to viděli a došlo jim, že jsem to vlastně já, měla jsem z ostudy kabát. Naběhli na mě s tím, že je to samá lež a hrozně se mi začali smát. Bylo to ponižující – zvláště, když jim došlo, že si vymýšlím zážitky spojené s nimi – a přitom s nimi už nechodím ani ven. Rozbrečela jsem se a doma se zamkla na týden. Během toho jsem všechny své profily zrušila a se sociálními sítěmi jsem skončila.

Kamarádi slíbili, že mě ještě vezmou na milost, omluvila jsem se jim, ale vím, že se mi za zády stále smějí.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu