Karina (16): Kamarádka si našla přítele a na mě už nemá čas. Cítím se opuštěná

Kamarádky až za hrob. Tohle bylo vždycky krédo Kariny a Elišky. Vše se rázem změnilo, když si Eliška našla přítele, a na svou kamarádku zapomněla. Celý svůj volný čas trávila s novým přítelem. Karina jí její lásku jako správná kamarádka přála, ale bylo jí líto, že už se nestýkají. Kamarádka jí moc chyběla.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Kamarádky na život a na smrt

Karina a Eliška se znaly už od mateřské školky. Každý obdivoval, jak pěkný vztah spolu mají po celé ty roky. Vystačily si jen spolu. Chodily také na stejnou základní školu a nikoho nepřekvapilo, že si vybraly nakonec stejnou střední.  Byla to prostě nerozlučná dvojka. Když jedna byla z něčeho nešťastná, ta druhá ji vždy podržela. Prožívaly spolu všechny radosti, ale také starosti.

Eliška se zamilovala do Lumíra

Sem tam se jedna z děvčat zamilovala do nějakého kluka. A tentokrát to byla Eliška, kdo si vyhlédl nový objev. Lumír chodil do vedlejší třídy, a ona z něho nemohla spustit oči. Nutila Karinu, aby chodily každou přestávku postávat na školní chodbu, aby ho mohla alespoň zahlédnout. Odpoledne o něm holky vedly sáhodlouhé rozhovory, a Eliška se vždycky zasnila, jaké by to bylo, kdyby spolu začali chodit.

Lumír se Elišce ozval jako první

Po pár týdnech přišla Elišce nečekaná zpráva. Ozval se jí Lumír a ptal se, zda by s ním nešla na někam ven. Eliška byla v sedmém nebi, a Karina celou její radost prožívala s ní. Pomohla jí s přípravou na rande. Dlouho vybíraly, co si Eliška obleče, a jaký účes bude nejlepší. Karina to své kamarádce hrozně přála. Věděla, jak moc ji na Lumírovi záleží, a proto se jí snažila pomoct, jak se jen dalo.

Eliška přestala mít na Karinu čas

Po prvním rande, následovalo druhé, a vše se rázem změnilo. Eliška začala trávit s Lumírem všechna odpoledne, a také školní přestávky trávili spolu na chodbě. Karina si začala připadat opuštěně. Z jedné strany to své kamarádce fakt přála, ale na druhu stranu ji vůbec nedošlo, že by mohla zůstat sama. Najednou nevěděla, co s volným časem. Její kamarádka, když byla se svým přítelem, tak i na zprávy odpovídala jen sporadicky.

Eliška se úplně změnila

Karina se snažila několikrát pozvat svou kamarádku na pizzu nebo jen tak na návštěvu, ale Eliška vždy odpověděla záporně. Vypadalo to, jako by jí stouplo do hlavy, že ona má přítele, a Karina ne. Už i ve škole ji sotva pozdravila. Karině bylo tohle všechno velmi líto. Nechápala tak radikální změnu chování své kamarádky, a dokonce si začala sobecky přát, aby se Eliška a Lumír rozešli a ona ji měla zase jen pro sebe.

Karina stále doufá, že se jednoho dne Eliška ozve, ale už teď jí je jasné, že jejich kamarádství nebude stejné jako dřív, protože má vážné trhliny. Zatím se učí žít bez Elišky.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT