Kam vyrazit o prázdninách? Seznamte se a bavte se!

Rodinnou dovolenou musí absolvovat každý, ale poté ještě zbývá hodně volného času, než zase začne škola. A ten je přece škoda prosedět celý doma u počítače nebo mobilu. Proto vyrazte ven a neváhejte se seznámit – noví kamarádi se v létě najdou všude.

Venku na vzduchu je plno zábavy i nových dobrodružství

Jedním z nejlepších způsobů, jak se v létě zabavit a ještě se seznámit se spoustou nových lidí – je letní tábor. A vůbec nevadí, že už nejste malé děti. Tábory nabízí zajímavý program i pro starší a navíc tam potkáte spoustu nových a zajímavých lidí. Kromě toho je v létě mnoho možností kam můžete vyrazit se pobavit.

Letní festivaly plné hudby, kde se při koncertu potkáte s bezva lidmi, můžou být začátkem skvělého léta, nového kamarádství nebo dokonce nové lásky. Festivaly už nejsou ale jen ve znamení hudby. Pořádají se festivaly jak gastronomické, kde můžete ochutnat zajímavá jídla, která ještě neznáte, tak i kulturní – převážně filmové, kde se zase podíváte na filmy, které jste zaručeně ještě neviděli.

Léto ve městě

Nemusíte ani cestovat, abyste si užili léto plnými doušky. I ve městě se najde spousta zábavy. Nudu zabije a ještě navíc vás ochladí v parných dnech určitě koupaliště. A večer se s partou domluvte a vyrazte do letního kina, které teď najdete v každém městě, ale i na vesnicích. Posadit se pod širé nebe a koukat na film se skvělá změna.

Letní kino se u nás těšilo velké oblibě sice spíše za socialismu, ale i dnes se na ně snaží všechna města nalákat co nejvíce lidí. Skvělé je, že vstupné bývá většinou spíše symbolické, protože se promítají starší filmy a ne premiéry, ale za návštěvu to rozhodně stojí. A ani rodiče se určitě nebudou zlobit, že přijdete domů trochu později.

Když prší, zkuste muzeum nebo zajímavou výstavu

Zajít si do muzea nebo na výstavu nemusí být jen nuda, kterou musíte absolvovat ve škole. Když vás zrovna učitelka dějepisu nevleče na výstavu z doby kamenné – může vás to bavit. Taková výstava kuriozit nebo miniatur může být přece zajímavá, na většině zámků se během léta pořádají různé speciální výstavy.

V Praze 7 pak můžete například navštívit po celé léto až do šestnáctého září unikátní a originální výstavu s názvem Art – Brut – All. Jde o netradiční výstavu, která se vztahuje k celé metalové subkultuře. I když metal mnohým přijde příliš tvrdý, morbidní a agresivní, skrývá se v něm mnohem více. Vyhnul se všem módním trendům, intelektuálním vlnám a jde si stále svou cestou. Není to tak jen o tvrdé hudbě – o tom vás přesvědčí tato výstava.

Tak vezměte kamarádku a vyrazte ven za zážitky – čekají vás na každém rohu. Stačí si vybrat.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT