Jitka (17): Můj kluk balí kamarádku a dělá to hodně okatě. Nevím, jestli mám věřit tomu, že spolu nic neměli

Nikdy jsem neměla důvod své kamarádce Lence nedůvěřovat, v poslední době jsem ale na vážkách. Nějak moc se baví s mým klukem – a ten ji na můj vkus až příliš okatě balí. Nechápu, co se to kolem mě děje a jak se mám zachovat. Nechce je ztratit – ani o jednoho nechci přijít.

Když nechceš ty, Lenka určitě půjde

S Jirkou jsem už druhým rokem. Dokud měla i Lenka svého přítele, bylo to všechno fajn. Scházeli jsme se ve čtyřech, chodili jsme na společné procházky, do kina i sportovat. Jenže na začátku léta se Lenka se svým přítelem rozešla a mě jí bylo líto. Musela jsem jí jako kamarádka podat pomocnou ruku, takže jsem se snažila trávit s ní co nejvíce času. Přidal se k nám občas i můj přítel Jirka a snažili jsme se Lenku rozveselit. Jenže Jirka to vzal nějak moc vážně – a mě v jednu chvíli došlo, že ji vlastně balí.

Dával jí návrhy, zval ji na jídlo a do kina – ovšem už beze mě. Začalo mi to vadit, došlo na hádky, a Lenka se k tomu nikdy moc nevyjadřovala. Mě začalo docházet, že mezi nimi něco vzniká, když spolu odjeli na víkend na chatu, kam mě rodiče nepustili. Jirka to vzal po svém, řekl, že když nechci jet já, určitě pojede Lenka a také ji s sebou vzal.

Stalo se mezi vámi něco?

Neměla jsem z toho dobrý pocit, ale s rodiči jsem se nechtěla hádat. Navíc ti dva přece nejeli sami. I když to mě moc neuklidňovalo a dodnes jim nevěřím, že se mezi nimi vůbec nic nestalo. Když jsem se na to ale zeptala, oba tvrdili to stejné. Možná až moc přesně mi do detailu vylíčili, co celý víkend dělali – a mě to přijde nepravděpodobné.

Dělá to stále

Uplynulo pár týdnů a několikrát jsem Jiřímu domlouvala. Mluvila jsem o tom i s Lenkou, která mě ubezpečuje, že spolu nic nemají, neměli a mít nebudou – prý jsou jen přátelé a Jirka jí pomohl dostat se z rozchodu. To bych ale měla být já, kdo jí pomohl. Já jsem se snažila, a nakonec jsem zůstala jako páté kolo u vozu.

Prosila jsem Jirku, ať už Lenku nechá na pokoji, ať ji přede mnou tolik nebalí, nehladí ji a nesnaží se jí vetřít do přízně – nepomohlo to! Co teď?

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT