Jana (16): Rozchod s Kubou jsem nečekala, ale když přišel, rozhodla jsem se, že to pro mě nebude konec světa

Až do osudného dne, kdy Kuba Janě oznámil, že je mezi nimi konec, Janu vůbec nenapadlo přemýšlet nad tím, že by se to mohlo stát. On si však našel novou přítelkyni. Jana se rozhodla se zlomeným srdcem bojovat a nepropadat depresím z rozchodu. Vytvořila si seznam aktivit, aby na všechno zlé kolem zapomněla.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Nic nenasvědčovalo tomu, že by se spolu měli rozejít

Jana a Kuba trávili dny poměrně všechny stejně. Přes den se viděli ve škole a odpoledne byli s ostatními přáteli v parku kousek od jejího domova. Chodili spolu už několik měsíců, a protože měli pěkný vztah, nic nenasvědčovalo tomu, že by se situace měla změnit. Vůbec se nehádali, a Jana si připadala jak v pohádce. Kuba byl opravdu pěkný kluk a plno holek jí závidělo, že si vybral právě Janu.

Kuba se s Janou rozešel bez předchozího varování

Jednoho dne po škole se Jana chystala ven za Kubou a ostatními přáteli, ale vyrušil ji zvonek u dveří. Když otevřela, za dveřmi stál její přítel a tvářil se, jako by se něco stalo. Nečekal ani na to, až ho Jana pozdraví a rovnou ji řekl, že mu to je sice líto, ale je mezi nimi konec, protože poznal někoho jiného. Bez dalšího slova odešel. Janě chvíli trvalo, než pobrala slova, které ji řekl. Její svět se jí najednou sesypal jako domeček z karet.

Prvotní šok vystřídal vztek

V prvním okamžiku prožila šok, který vystřídaly slzy. Plakala v koupelně snad hodinu. Zklamání však vystřídal vztek. Byla naštvaná na sebe, na Kubu, na jeho novou přítelkyni. Vztek jí však pomohl začít uvažovat racionálně, a Jana se rozhodla nepoddat zoufalství. Byla moc hrdá na to, aby teď za Kubou začala dolézat a dožadovat se podrobnějšího vysvětlení. A už vůbec nepatřila k dívkám, které by žadonily o to, aby se k ní její vyvolený vrátil.

Vytvořila seznam, aby se nějak zabavila

Vypnula si telefon a přemýšlela, jak se zabavit, aby na to nemusela myslet. Najednou ji napadla spousta možností, co dělat, aby se zabavila. Rychle vzala do ruky tužku a papír a psala všechno, co ji napadlo, jen aby ten seznam byl co nejdelší a na nic nezapomněla. Psala si i takové drobnosti, jako bylo vysypání koše nebo uspořádání pouzdra do školy. Jak dopsala, začala seznam plnit. A to zafungovalo. Až do večera měla napilno a neměla čas myslet na Kubu.

Postupem času na Kubu začala zapomínat úplně

Její seznam fungoval přes den skvěle. Pomohly ji i kamarádky, se kterýma podnikala různé aktivity, ale večery, když ulehla do postele, byly ještě pořád zlé. Po pár dnech však začala zapomínat. Její seznam jí hodně pomohl. Přistihla se, že na Kubu už myslí jen večer, ale nebylo to tak hrozné, jak na začátku. Dokonce se doslechla, že s tou jeho novou přítelkyní to nedopadlo a nejsou spolu, ale začínalo ji to být jedno.

Jana se nenechala pohltit smutkem nad ztrátou svého kluka a rozhodla se s tím bojovat. Díky seznamu, který si vytvořila, se ji to dařilo podstatně lépe.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu