Jaký čaj bys měla pít po ránu, abys měla více energie?

Pokud se ráno rozhoduješ, jestli si dáš kafe (ať už dětské bez kofeinu, nebo klasické kofeinové), nebo čaj, určitě bys měla zvolit tu druhou volbu. Čaj je totiž mnohem zdravější než káva, stejně tak tě může nakopnout, abys celý den fungovala, a dokonce ti může nějaký čaj pomoci i hubnout. Mohla by ses inspirovat v Británii a v Irsku, tam pijí čaj prakticky pořád.

Zelený čaj

Tento typ čaje je vhodný pro ranní pití, jelikož obsahuje kofein, takže tě nakopne úplně stejně, jako káva. Také ale nastartuje metabolismus, čímž povzbudí tvé zažívání, nebudeš se tak cítit plná a těžká. Nejlepší je pít jeden šálek zeleného čaje pravidelně jedenkrát denně, a to nejenom ráno. Nicméně před spaním to není nejlepší volba, a to právě kvůli obsahu kofeinu. Pokud piješ zelený čaj, měla bys doplňovat také čistou vodu, abys zabránila dehydrataci, která hrozí při nadměrné konzumaci zeleného čaje.

Ovocný čaj

Tento čaj můžeš pít nejenom teplý, ale také je vynikající studený. Nejlepší je takový, který si dokážeš vyrobit sama ze skutečného ovoce a bez žádných přidaných chemických látek. Chemie přidává do ovocného čaje například jeho ovocnou vůni, která mnohokrát nemá s ovocem vůbec co dělat. Výhodou je, že nezpůsobuje dehydrataci, a navíc ti přidá spoustu potřebných vitamínů z ovoce. Ale pozor, abys to s tímto čajem nepřehnala, protože jeho velké množství překyseluje organismus.

Černý čaj

Černý čaj po ránu je také skvělá volba, protože podobně, jako ten zelený, obsahuje kofein. Stejně tak ale musíš doplňovat čistou vodu kvůli dehydrataci. Nicméně jeho nevýhoda je v tom, že na zubech nechává nevzhledné flíčky, od kterých ti pomůže zubař nebo třeba dentální hygienista. Černý čaj je také skvělou volbou na podrážděný žaludek a střevní potíže. Pokud jsi nemocná a potřebuješ usnadnit vykašlávání, také vsaď na tento čaj.

Bylinkový čaj

Bylinkový čaj je super v tom, že je v něm obsažena spousta bylinek, které jsou vhodné každá k léčbě něčeho jiného. Jedna pomůže s usínáním, druhá pomůže se stresem, další podporuje hubnutí, uklidňuje podrážděný žaludek či další orgány. Pokud chceš, zajdi si do specializovaného obchodu a nech si poradit od zkušené prodavačky, která ti namíchá takovou směs, co bude vhodná přesně pro tebe – a na to, co zrovna potřebuješ. Nejoblíbenějšími bylinkami jsou máta, třezalka a meduňka. Nejenom, že jsou skvělé pro tvé tělo, také úžasně chutnají.

Jaký čaj si zítra ráno dáš ty?

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu