Jaké věci dělat pro ochranu přírody?

Přidat na Seznam.cz

Dnes jsou média doslova přesycená informacemi o tom, jak je důležité chránit přírodu, životní prostředí a obecně planetu jako takovou. Neustále se mluví o různých kampaních, které mají vést k záchraně naší planety, která se podle všeho žene rychlostí blesku do záhuby. V případě, že jste o žádné takové kampani doposud neslyseli, zmínit můžeme třeba celosvětovou kampaň #neplastuj, za kterou stojí teprve náctiletá slečna. Ta má apelovat na lidi, aby přestali používat tolik plastu, kolik používají. Plasty bohužel vedou do oceánů a právě tam dělají obrovskou paseku. Díky plastu umírají obrovští mořští živočichové, které bychom měli spíše na druhou stranu chránit.

Ale takových kampaní samozřejmě existuje mnoho. I když nechcete být žádné součástí, měli byste se alespoň zajímat o planetu Zemi jako takovou. Přece jen na tomto světě taky žijete. Proto se posnažte chránit přírodu okolo sebe. Když jeden odpadek sebere každý člověk denně, udělá to dohromady hrozně moc. To však není jediný tip na to, co dělat, abyste ochránili přírodu kolem sebe.


Jak ochránit přírodu

  • Začněte jezdit do práce na kole, pokud to jde. Pokud to nejde, doporučujeme jezdit hromadnou dopravou, která sice není zrovna dvakrát komfortní, ale když se jí svezou desítky lidí, kteří tedy nevezmou automobil ze svých garáží, opět to udělá moc.
  • Začněte třídit odpad. To je základ a zároveň nejsnazší způsob, jak ochránit přírodu kolem sebe. Navíc vás to nic nestojí a ani to nebolí, je to jenom o zvyku.
  • Přestaňte balit svačiny do sáčků, raději si nakupte dlouhotrvající plastové krabičky, které vám vydrží klidně i několik dlouhých let. Balte si svačiny do nich, plastová stopa tak nebude tak obrovský jako nyní.
  • Pokud jste závislí na kávě, kterou si bráváte každý den po cestě do práce v oblíbené kavárně, pak si začněte s sebou nosit termohrnek a požádejte, aby vám káva byla uvařena do termohrnku. Nikdo nebude protestovat a vyhoví vám, vy tak minimalizujete odpad.
Autor: Katka P.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.