Jaké brýle ti budou slušet? Vyber si je podle tvaru svého obličeje.

Brýle už dnes řadíme mezi módní doplněk, takže i ony podléhají módním trendům. A když si je půjdeš vybrat, určitě nebudeš vědět, které si dřív vyzkoušet. Proto bys měla mít už dopředu představu o tom, jaký typ brýlí ti bude slušet. Napoví ti tvar tvého obličeje.

Jaké brýle vybrat, když máš hranatý obličej?

Pokud máš hranatý obličej s ostrými rysy a stejně širokým čelem, lícními kostmi a bradou, budou ti slušet nejvíce oválné tvary brýlí. Oválné brýle zjemní ostřejší rysy hranatých linií a docílíš tak jemnějšího výrazu ve tváři. Nejvíce ti tak budou slušet pilotky, kulaté brýle a brýle v retro stylu, které mimochodem momentálně velmi frčí. Slušet ti budou i bezobroučkové brýle a brýle s úzkými obroučkami.

Anketa: Jaký tvar obličeje máš?
Celkem hlasů: 276

Jaké vybrat, když máš kulatý obličej?

Jde o nejobvyklejší tvar obličeje a poznáš ho velmi snadno. Je prostě kulatý. Na kulaté brýle tedy zapomeň, protože ty by ještě víc zvýrazňovaly kulatost tvého obličeje. Tu vyvážíš jedině tak, když nasadíš hranaté brýle. Brýle by měly mít tenké obroučky, ale barva ta už je jen na tobě.

Jaké vybrat, když máš oválný obličej?

Máš jen o trošku širší lícní kosti a jinak se tvůj obličej směrem k čelu a k bradě mírně zužuje? Tak to máš obrovské štěstí. Jsi majitelkou oválného typu obličeje a to je ta největší výhra. Slušet ti totiž bude úplně všechno, co na svůj nos nasadíš. Máš tedy na výběr cokoliv. Nejlépe budou na tobě vypadat hranaté typy brýlových obrub, ale také jemnější a zakulacené brýle. Výběrem správných obroučků docílíš ještě lepšího dojmu ze svého obličeje. Nejlepší na tom přitom je, že v tvém případě bude každý výběr tím správným.

Jaké vybrat, když máš srdcovitý obličej?

Máš širší čelo a tvůj obličej se směrem k bradě postupně zužuje? Tak v tom případě máš srdcovitý nebo jinak řečeno trojúhelníkový tvar obličeje. Sáhni po kulatých obrubách s tenkými obroučky. Nejlépe tak vyrovnáš výrazný rozdíl mezi šířkou obličeje v čele a v úrovni brady. Slušet ti budou retro typy brýlí a všechny druhy kulatějších brýlí.

Stejně postupuj i při výběru slunečních brýlí a vždy budeš za kočku.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT