Jaká antibiotika na nákupní horečku?

Každý to známe – teda, spíše každá. Nákupy, nákupy, nákupy. Tři nejoblíbenější slova většiny holek. Vždy je nějaký důvod k nakupování. Ale ten nejčastější nával nákupní horečky nastává před nástupem do školy. Nicméně, nakupování již dostalo mezinárodní rozměr, proto se mnoho z nás vydává každý rok na velké nákupy do německého Berlína.

Kam se přesně vydat na ten nejlepší nákup?

Galeries Laffayette

Nespočet obchodů nabízejících mnoho oděvů, kabelek, bot a všeho možného od různých světových značek. Každý den, kromě neděle zde nakoupíte až do 20:00.

KaDeWe

Jednoznačně nejznámější německé obchodní centrum, kde se v jeden den zvládne projít až 180 tisíc lidí ze všech koutů světa. Tento obchodní dům je něco jako ikona města.  Je rozdělen do mnoha podlaží, tudíž pro důsledný nákup je třeba vyhradit si několik hodin – nejlépe celý den již od snídaně.

Flohmarkt

Nejznámější německý bleší trh. Každou neděli je zde k vidění nostalgie ve formě vintage a retro zboží, což jsou oblíbené trendy Berlíňanů. Najdete tu snad vše, po čem toužíte.

T.K.Maxx

Tenhle řetězec je znám svým designovým oblečením po celém světě, kde můžete sehnat parádní kousky za zlomek ceny a najdete tu hodně módních vychytávek.

Nakupování je prostě trend a pokud patříte k tzv. „shopaholikům“, tenhle výlet by tiv kalendáři rozhodně neměl chybět. Pokud se radši držíte při zemi a na takové výlety se tinechce, můžete i u nás vyhledat spoustu slev a také výhodně nakoupit.

Kam vyrazit za nákupy u nás?

OC Chodov Praha

Jeden z největších nákupáků u nás, rozprostírá se na neuvěřitelných 55 tisících metrech čtverečních – a to je úctyhodný plac pro nákupy, co myslíš? Samozřejmostí jsou kavárny, restaurace a rychlé občerstvení. Takže pizza nebo hambáč po úporném utrácení je nezbytností!

Avion Shopping Park Ostrava

V Moravskoslezském kraji nenajdeš větší nákupní centrum než Avion. Nakupíš zde nejenom nové hadříky, ale klidně i jídlo v Albertu, elektro v ElektroWorldu, můžeš zabrouzdat i do Baumaxu a všechno završit u Mekáče. A kdybys chtěla nějaké krásné doplňky do svého pokoje, hned vedle je velká Ikea. A nemusíš ani chodit ven, je do ní vstup přímo z Avionu!

City Park Jihlava

Tak a jsme na Vysočině. Na čtyřech podlažích si zde můžeš užít skvělé nákupy všeho, na co si jen vzpomeneš. A co si po tom zajít do kina? Multiplex se čtyřmi promítacími sály zde nesmí chybět – a to dokonce až na střeše! Tak to nesmíš minout!

Freeport Fashion Outlet

Máš namířeno do Hatí do tohoto super nákupáku? Ani se ti nedivím. Je to totiž první outletový obchoďák u nás a rozhodně stojí za to! V každém obchodě tu najdeš nějaké slevy, to je jasné! Zároveň je to jedeno z největších obchodních center u nás. A pokud chceš zažít i nějakou tu kulturu, kousek dál se nachází muzeum Terra Technica, kde se můžeš seznámit s historií jukeboxů, hracích skříněk, automatů a všech těchto zábavních vymožeností!

Galerie Vaňkovka

Kdo by neznal brněnskou Vaňkovku? Najdeš zde přes 130 obchodů a kochat se budeš i prosklenou nákupní pasáží. Navíc se sem dostaneš pohodlně, protože je hned vedle autobusáku, a to v historické části Brna. Vevnitř najdeš také množství zeleně, což tě po nákupním martiriu rozhodně uklidní.

Kam se vydáš na nákupy ty?

 

 

 

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT