Jak zůstat v kontaktu s přáteli, kdy se nemůžete stýkat?

Teď, když nesmíš chodit do školy a ani ven mezi přátele, se ti často může stávat, že se doma nudíš a nevíš, co s volným časem. A tady přicházejí na řadu moderní technologie a tvoje kreativita. Komunikujte hromadně přes WhatsApp nebo Hangouts Google nebo si posílejte vtipná videa, která jste sami natočili.

Hromadný videohovor

Po kamarádech se ti stýská a chceš je vidět. Využij WhatsApp, Skype nebo Hangouts od společnosti Google a můžete se celé hodiny skvěle bavit všichni dohromady. Podmínkou je, aby tví přátelé měli založený účet od Google. Poté se stačí připojit na Hangouts a rozeslat všem pozvánky na společný videohovor. Nepotřebuješ k tomu ani počítač. Stačí ti jakýkoliv chytrý telefon. Není to sice stejné, jako když se vidíte naživo, ale pořád lepší než nic.

Natáčejte vtipná domácí videa a posílejte je přátelům

Můžeš být trochu vystresovaná situací, jaká teď všude kolem je, ale nepropadej panice. Doma nemusí být nuda. Ukaž kamarádům, že se umíš bavit také v domácím prostředí. Vezmi si mobilní telefon a místo fotek, které si s přáteli posíláš, jim udělej domácí video. Natáčej cokoli, co tě napadne. Čím větší blbost, tím více se budeš bavit. Na oplátku od nich chtěj také video. Jen si předtím nezapomeň uklidit v pokoji, aby sis neudělala ostudu.

Vymysli výzvy, které tví přátelé musí splnit

Buď kreativní a vymýšlej pro své přátele nejrůznější úkoly. Například po nich můžeš chtít, aby ti teď hned poslali svou dvacátou fotku, kterou mají v mobilu. Ale pozor, bez úprav a filtrů a nesmějí lhát. Budeš se divit, jaké poklady tví přátelé mají v mobilním telefonu, a někdy se ti bude zdát, že tyto fotky snad ani nemohli fotit. Buď nápaditá a dávej jim úkoly. Zabavíš tím sebe, ale také je.

Kontakt s přáteli je důležitý. Teď dokonce ještě víc, než obvykle, a proto buď aktivní a udržuj kontakt se všemi, jak jen to půjde.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT