Jak zjistit, jestli tvoje kamarádství vydrží navždy?

Dynamika přátelství je u každé z nás v přátelství odlišná a jedinečná. Ať už je vaše přátelství s tvou nejkou založeno na loajalitě nebo postaveno na základním principu důvěry, všechny typy přátelství mají jednu společnou věc: mění se. Posun může být způsoben buď rozdílem v lidech, nebo jednoduše proto, že lidé v přátelství rostou a mění se. Lidé ve tvojí partě se také mohou změnit, ale vzpomínky budou vždy stejné. Jak poznat, že tvoje kamarádství je to pravé?

Zdravé kamarádství

Lidé, kteří chtějí, aby přátelství fungovalo, jsou také ochotni za něj bojovat i v nejtěžších dobách. Některá přátelství jsou tak silná, že vydrží i po celý život. Lidé, kteří mají silná přátelství, jsou tu pro sebe navzájem při nejdůležitějších příležitostech. Kvalitní přátelství se těžko hledají a těžko se udržují. Ale pokud to najdeš, bude trvat už na celý život. Jaká by měla být ta pravá kamarádka?

Dobrá posluchačka

Dobrý posluchač je v přátelství vždy potřeba. Každý potřebuje někoho, na koho se může spolehnout a podělit se s ním o své trápení. Dobrý posluchač ti dá pocit, že tě někdo slyší. Mluvit s někým, jako s přítelem, ti pomůže se z tvého problému nezbláznit – a zároveň si tím udržíš i silné přátelství. Nejdůležitější v kamarádství je totiž důvěra. Své nejce můžeš říct všechno a jsi si jistá, že to nikomu neřekne.

Smějete se spolu

Každé kamarádství vždy vyžaduje nějaký druh humoru, protože humor vždy sbližuje. Vtipy, které děláte se svou kámoškou, mohou také vytvořit speciální vzpomínky, na které se jednou můžete ohlédnout a zavzpomínat si. Pokud se někdy cítíš zle, jen ta nejlepší kámoška je ta, kdo tě dokáže jednoznačně pobavit.

Důvěra nade vše

Pokud jsi si jistá, že si tvoje nejka zaslouží tvoji důvěru, jsi na nejlepší cestě k přátelství na celý život. Je totiž těžké opustit někoho, s kým si navzájem věříte a svěřujete si různá tajemství. Všechny věci, které jsi se bála říci nahlas, všechno, co jsi se snažila skrýt, prostě všechny špatné a ošklivé věci teď ze sebe můžeš vypustit a ulevit tak svému vědomí. Správná kamarádka s tebou bude sdílet všechno, nejenom ty pozitivní věci.

Je tady pro tebe

Zde je potřeba zapřemýšlet nad tím, jak se cítíš, když jsi se svojí kámoškou. Pokud s ní máš pocit, že je všechno v pořádku a žádný problém tě alespoň na tu chvíli netrápí, máte určitě našlápnuto ke kamarádství na celý život. A tohle přátelství opravdu stojí za to udržet. Tvoje kámoška je tady vždy, když se potřebuješ nad něčím zasmát či jen poradit s tím, jak sbalit svého idola.

Nepřehlédněte: Jak zůstat se svým miláčkem už napořád? Máme pro tebe užitečné tipy.

Podporuje tě

Pokud tě tvoje kámoška podporuje a stojí za tebou, i když zcela nesouhlasí s tvým rozhodnutím, měla bys jí snést modré z nebe. To je to nejvíc, co pro tebe může udělat. Věří ti natolik, že za tebou bude stát i navzdory sobě samé. Tady věř, že máte skvěle našlápnuto ke kamarádství na celý život. A to bys měla své kámošce taky oplácet. Buď tady pro ni a vždy ji také podporuj.

Každé přátelství je nějaké, ale pokud jsi svou kámošku v předchozích odstavcích našla, můžeš si gratulovat a za žádnou cenu ji neopouštěj!

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT