Jak zastavit pocení v zimě. Víc než na používání deodorantů dbej na hygienické zásady

I když si často myslíme, že s příchodem zimních měsíců už nám nebude takové horko a budeme se méně pocit, je to omyl. V zimě je to s potem častěji mnohem horší než v létě. A důvod je prostý. Zatímco v létě naše pokožka alespoň trošku dýchá a máme na sobě co nejméně oblečení, v zimě je to přesně naopak. Halíme se do svetrů, kabátů a bund a čím více oblečení, tím více potu. Také to znáš?

Pot je přirozený, ale pach už je příliš

Svezeš se občas autobusem nebo tramvají a někdy máš pocit, že to tam snad neustojíš, protože každý kdo kolem tebe projde, příšerně čpí? Bohužel pot je přirozený a je naší součástí. Pro naše tělo je důležitý, ovšem když se k němu přidá i nepříjemný pach, není to moc dobře. Bojovat se proti němu ale dá. Začít by každý z nás měl u čistého svrchního oblečení. Kabát nebo bundu, který se chystáš nosit ještě z minulé sezóny, vždycky před tím než ji na sebe oblékneš, vyper nebo zanes do čistírny. Mnoho lidí to nedělá a pak se není čemu divit, že páchne. V zimě si nestačí měnit jen propocené tričko, důležité je měnit a pravidelně prát i ostatní vrstvy oblečení. Saka, mikiny, svetry nebo přehozy, tohle všechno se nám v teplé bundě velmi rychle propotí.

Sprcha a deodorant

Pokud máš pocit, že se i ty nadměrně potíš, klidně se osprchuj i dvakrát denně a hlavně nikdy nezapomeň použít deodorant nebo antiperspirant. Nejlépe, když využiješ kombinaci obojího. Antiperspirant totiž chrání jen proti pocení a deodorant zase příjemně voní, jejich kombinace by měla být pro každého z nás nezbytnou součástí každodenní hygieny. Zvláště pak kluci na to ale velmi často zapomínají. A uznej, že i sebehezčí kluk tě prostě na rande nedostane, když bude páchnout potem. Snad se to už brzy všichni kluci na světě naučí.

Jaký materiál oblečení nosit

Měníš trička, pereš prádlo pravidelně, deodorantů a antiperspirantů na sebe nastříkáš litry a pořád cítíš, že se až moc potíš? Zkus vyměnit oblečení. Ne, že by to staré bylo špatné, jen bude zřejmě vyrobené v nevhodného materiálu. Spasit tě může bambus. Trička a prádlo vyrobené z bambusového materiálu totiž skvěle působí proti pocení. Bambus tě totiž v létě ochladí a v zimě zase zahřeje a přitom má antibakteriální vlastnosti, takže je i odolný proti zápachu. Když si tedy oblékneš bambusové tričko, už se nemusíš bát, že by ses nadměrně potila nebo dokonce byla cítit potem. Jako bonus bambus také dokonale saje vlhkost a odvádí ji od těla. A to přesně potřebuješ.

Zastav pocení v zimě jednou pro vždy.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu