Jak vyzrát na akné co nejrychleji a účinně?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín GirlWorld.cz na hlavní stránku seznam.cz
dívčí obličej s akné (zdroj foto: freepik.com)

Akné je nejrozšířenějším kožním onemocněním, které umí potrápit nejen dospívající, ale také dospělé. Neznamená tedy, že když dospějete, akné se vám už bude vyhýbat. Přesto nejhorší průběh akné má právě v pubertě. Problémy s ním mohou vést až k psychickým problémům. Ale nebojte, bojovat se s ním dá. A dokonce pomocí toho, co najdete doma v kuchyni.


Pupínky zchlaďte

Led je rychlý pomocník a může pomoci vás pupínku zbavit poměrně rychle. Ovšem to platí v případě, že na své tváři objevíte jeden nebo dva pupínky, které musí rychle zmizet. Chystáte-li se na nějakou akci a pupínek na tváři se vám tak opravdu nehodí, použijte kostku ledu. Chlad pomáhá zlepšit krevní oběh a stahuje póry. Několikrát za den si tak zkuste přiložit kostku ledu na postižené místo a tvář si poté ještě omyjte studenou vodou. Do rána by mělo být po problému.

Vitamín C v citronu také pomůže

Pokud budete postižená místa potírat pravidelně šťávou z citronu, podaří se vám rychle pupínky vysušit a rychleji zmizí úplně. Vitamín C, který citron obsahuje, pomáhá postiženou kůži vysušit a dodá jí vitamíny. Pokud máte akné rozsáhlejší, zkuste si na noc udělat zábal z citronové šťávy. Pár kapek citronu smíchejte se špetkou skořice a trochou vlažné vody. Na noc se pak směsí potřete a ráno smyjte. Ale pozor, šťáva by měl být vždy z čerstvého citronu.

Všelék med

Med je skvělé přírodní antibiotikum a zabírá na řadu problémů včetně nepříjemného akné. Med pomůže urychlit proces hojení a navíc poskytne prevenci proti případným infekcím, které se do něj mohou dostat. Zkuste namočit čistou a nejlépe bavlněnou látku do medu a pak přiložit na postižené místo. Nechte působit půl hodiny a poté smyjte. Opakovat můžete ráno a večer. Zkusit můžete i medovou masku na noc, kterou snadno připravíte, když smícháte trošku medu se špetkou skořice – v poměru takovém, aby vznikla pasta. Tu aplikujte na uhříky a nechte působit přes noc. Ráno stačí tvář umýt studenou vodou.

Přírodní léčba je vždy lepší než kosmetické přípravky – vyzkoušejte to také.

Autor: Michaela R.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín GirlWorld.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat