Jak správně nosit černou barvu a s čím ji kombinovat? Nudně určitě vypadat nebudeš.

Černá barva je úžasná, dá se kombinovat s úplně všemi barvami, na které ji jen vzpomeneš. Ale co když zatoužíš potom vyjít ven celá zahalená do černé barvy? Ani tehdy neuděláš chybu, jen musíš umět správně kombinovat materiály. Pak už nikdy nebudeš vypadat fádně nebo jako černá vdova. Poradíme ti, jak na to, aby jsi černou barvu vynesla nejlépe, jak jen to jde.

Pohraj si s materiály

Pokud si oblékneš například bavlněné šaty a doplníš je o přehoz nebo svetřík z podobného materiálu, budeš vypadat poněkud nudně. S černou barvou se dá skvěle pohrát a klíčem k úspěchu je volba správného materiálu. Černé šaty nebo sukně – to je klasika, ale zkus si k nim obléknout koženou bundičku nebo džínovou kratší bundičku a hned svůj outfit povýšíš na úplně jiný level. Stejně tak kombinuj černou barvu s krajkovým materiálem, doplňky nebo šifónem. Pokud zvolíš koženou bundu už k ní neoblékej nic lesklého v černé barvě. Efekt by nebyl ideální. Sama kůže je totiž lesklým materiálem.

Obtáhni svou siluetu

Černá barva je skvělá také v tom, že dokáže zakrýt drobné nedostatky postavy a vykouzlí ti siluetu, o jaké sníš. Proto není nutné nosit volné střihy oblečení v černé barvě. Právě naopak. Zvláště černé oblečení by ti vždycky mělo padnout jako ulité. Pokud přesto ráda oblékáš volnější trička, zvol k nim vždycky přiléhavější džíny. Nejlépe slim džíny. Ty vypadají moc pěkně s volným trendy oversized tričkem, halenkou nebo přehozem. U volných šatů zase nezapomeň zvýraznit svůj pas. Pásky jsou zvláště letos na podzim velmi in. Zvol zajímavý kousek, který podtrhne tvou dívčí postavu a navíc ozvláštní tvůj outfit.

Přidej barvu

Pokud chceš vyrazit celá v černé barvě je fajn, když ji okořeníš nějakým výrazným barevným doplňkem. Může se jednat o šátek do vlasů ve výrazné barvě o neonový šátek kolem krku nebo výrazné blyštivé náušnice. Pokud je venku zima, černé šaty nebo sukni můžeš doplnit o barevné punčocháče. Nezapomeň ani na kabelku. Pokud máš velkou kabelku se zajímavými vzory, určitě si ji vem například k černým šatům. K těm také parádně ladí čistě bílé tenisky. Pokud je celé tvé oblečení v černé barvě, s žádnou výraznou barvou v tomto případě vedle nešlápneš. V případě, že se bude jednat jen o jeden kousek, můžeš zvolit prakticky cokoliv. A tvůj outfit bude hned vypadat originálně.

Užij si černou barvu. Už se jí vyhýbat nemusíš.

 

 

 

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT