Jak skrýt a vyléčit opary – jde to překvapivě snadno

Opary jsou velmi častým infekčním onemocněním. Způsobuje je vir HSV-1. Poznáte je velmi snadno, protože se projevují červenými viditelnými bolestivými hrbolky a puchýřky. Vyskytují se nejčastěji kolem rtů, v oblasti nosu nebo brady.


Braňte se preventivně a včas

Pokud trpíte na opary často, užívejte vitamín B12, vitamin C nebo zinek. Působí antivirově a posilují imunitní systém. Pokud potřebujete urychlit léčbu již vzniklého oparu, dodejte tělu vitamin E. Před vznikem oparů vás ochranní i dostatečná a pravidelná hygiena. Ta je nesmírně důležitá, i když už opar máte. Opar od vás může totiž kdokoliv chytnout, infekce se přenáší velmi snadno. Nezapomeňte si tak hlídat svou sklenici, příbor a s nikým se pár dnů ani nelíbejte.

První pomoc

Pokud už se opar objeví, je důležité ho zachytit včas, ještě na samém počátku. To je ale velice těžké, protože velmi často se stane, že večer ještě nic necítíte a ráno se probudíte s puchýřkem na rtu. Jako první pomoc pro co nejrychlejší léčbu je nejlepší použít antiseptický roztok nebo olej z čajovníku tea tree. Pomůže, ale i obyčejná zinková mast nebo pasta na zuby účinně a rychle zaberou. Opar se nikdy nesnažte propíchnout nebo vymáčknout, aby z něj vytekla tekutina. Že se opar hojí, poznáte podle strupu. Ten byste měli nechat také na pokoji a nestrhávat ho.

Jak opar zamaskovat?

Pokud potřebujete opar rychle zamaskovat a vyrazit ven, zkuste trik s žínkou. Měkkou žínku namočte v teplé vodě a pořádně ji vyždímejte. Na několik minut potom přiložte žínku na postižené místo a poté nechte pokožku uschnout. Strup je tak změkčí, vtáhne do sebe a nebude tolik nápadný. K zalíčení oparu nepoužívejte tuhý pudr, ale jen na něj naneste tenkou vrstvu podkladové báze a po něj make – upu. Na rty určitě nenanášejte rtěnku ani lesk na rty, použijte jen hydratační balzám. A můžete vyrazit.

Při výběru odstínu make – upu se vyhýbejte příliš ostrým a tmavým tónům. Na opar byste tak jen zbytečně upozornily okolí.

Autor: Katka P.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 19 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 19 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 24 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 20 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 37 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 20 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 19 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 42 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 42 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 19 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 24 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 20 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 19 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 24 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 31 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 45 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 42 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.