Jak si užít své první rande, aby bylo dokonalé?

Máš rande se svým vytouženým klukem a už sis vybrala místo, kam půjdete, a také oblečení i účes. Stejně se však bojíš, že neproběhne vše podle tvých představ a budeš zklamaná? Přečti si pár triků, které bys měla udělat, a také hlavně čeho se vyvarovat, aby sis tento den se svým milovaným užila co možná nejlépe.

Na rande nechej telefon v kabelce

Rozhodně ne – může se ti zdát, že váš rozhovor vázne, a tak vytáhneš mobil a svému příteli budeš chtít ukázat nějaké fotky, které nemáš na svých sociálních sítích. Ale pozor, můžete pak už jen celý večer projíždět fotky a bavit se o minulosti.

Určitě ano – telefon nechej zavřený v kabelce a věnuj pozornost jen svému příteli. Raději přemýšlej, na co se ho zeptáš, když hovor utichne. Možná tak zjistíš, kolik toho máte společného.

Na rande běžte sami, ne s přáteli

Rozhodně ne – možná by ses cítila jistěji, kdyby na rande s vámi šli také vaši kamarádi. Můžeš být ze svého nového přítele nervózní, ale lidi navíc vám budou překážet. Nebudete mít čas se lépe poznat a v tento moment budou jen rušivými elementy.

Určitě ano – překonej svůj stud a na rande běžte sami. Užijte si jeden druhého bez toho, aby vás vyrušoval někdo jiný.

Nechoď tam, kde jsi byla s bývalým klukem

Rozhodně ne – první rande s novou láskou bys neměla mít tam, kde jsi dříve chodila s bývalým přítelem. Mohlo by se stát, že pak budeš myslet víc na něj než na tvého nového kluka.

Určitě ano – vytvořte si svá vlastní místa, kde ani jeden z vás není vázaný minulostí. Budete mít své vlastní vzpomínky, a hlavně během prvního rande vás to nebude nutit vracet se k minulosti, ale budete si užívat přítomnost.

Nedívej se mu do historie na sociálních sítích

Rozhodně ne – před schůzkou s novým klukem mu nekontroluj sociální sítě a nedívej se, s kým byl před tebou. Zbytečně se tím rozrušíš. Určitě jsi na to zvědavá, ale mohl by ti to pokazit čas, který spolu strávíte zbytečným přemýšlením, zda holka, co měl před tebou, není lepší než ty.

Určitě ano – mělo by ti být jedno, s kým byl před tebou. Důležité je to, co je teď. Kdyby to chtěl jinak, tak pozve na rande ji a ne tebe. On si vybral.

Chovej se přirozeně

Rozhodně ne – o svém klukovi už jistě máš nějaké informace a například víš, že miluje hokej. Nepředstírej, že ty taky, když to nebude pravda. Dřív, nebo později to pozná a bude mu vadit, že jsi nebyla sama sebou.

Určitě ano – buď za jakékoliv situace upřímná, jen tak poznáte hned na začátku, jestli se k sobě hodíte, nebo ne. Můžeš mu díky tomu být dobrým oponentem než mu hloupě přikyvovat, že má ve všem pravdu.

První rande si užij, ať už dopadne jakkoliv. Z konverzace vynechej svou minulost a bývalého přítele. Jeho se na to také nevyptávej. Jen tak si můžeš užít dokonalé rande.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT